Собака напав – не покусав, зате побив озвірілий господар…

Це сталося просто на вулиці у Володимирі з подружньою парою, яка аж ніяк не чекала чогось лихого.
Останнім часом у випусках новин усе частіше розповідають про випадки жахливої, навіть дикої поведінки людей, розуміння якої не піддається здоровому глузду. Щось подібне сталося 4 березня у нашому місті на перехресті вулиць Павлова і Олени Хохол, приблизно о 18.30. Щоправда, те, про що в редакцію повідомив сам потерпілий, не набуло широкого розголосу у ЗМІ, проте стало приводом до відкриття кримінального провадження.
…Уже смеркало. Хлопчина років дванадцяти вів на повідку величезного пса. Тварина, заввишки до метра, була без намордника. Поряд крокував батько підлітка, який ніс, скоріш за все з лікарні, відро з харчовими відходами. Назустріч йшли випадкові перехожі – подружжя Віктор та Лариса Ващуки (з етичних міркувань імена героїв публікації змінені).
Собака з відкритою пащею раптом рвонувся у бік подружньої пари. Тоді Віктор зробив зауваження дорослому господарю тварини (назвемо його Іваном), що він порушує правила вигулу собак. А той у відповідь послав чоловіка нецензурною лайкою. Пес, мабуть, відчувши негативний настрій господаря, зненацька кинувся на Ларису, а хлопець просто не зміг його втримати. Віктор не розгубився і вмить обійняв жінку, аби захистити її від собачих укусів. Звісно, Лариса дуже злякалася, бо сталося це несподівано і з блискавичною швидкістю.
-Своє обурення ситуацією я, звичайно, висловив Іванові, - каже Віктор. – І що ви думаєте, чоловік замість того, щоб вибачитися і подякувати Богові, що обійшлося без травм, дорікнув мені, що «песик» теж отримав стрес, бо йому лише чотири місяці. При цьому господар пса матюкався. «Біля тебе дитина, а ти лихословиш!» - не витримав я, щоб знову не зробити зауваження. Тоді Іван взяв з відра жменю відходів і жбурнув у мою дружину. Інша «порція» полетіла в мене.
Віктор намагався оборонятися, але йому завадив пакет з інструментами, який він тримав у руці. У цей момент озвірілий собачник вдарив його кулаком в обличчя. Від сили удару чоловік упав на землю, а Іван, накинувшись, продовжував його гамселити, а також пробував копати ногами. На допомогу одразу кинулася Лариса – і їй вдалося відсторонити нападника.
А далі – більше:
-«Телефонуй у поліцію!» – попросив я дружину. Як тільки вона стала набирати номер, підбіг Іван, вирвав з її рук телефон і кинув у сніг. Гаджет був пошкоджений, вимазаний брудними руками чолов’яги, проте працював. Піднявши його, Лариса таки викликала оперативників.
А Іван утік додому, прихопивши із собою чужий пакет з інструментами, що лежав на дорозі. Разом з ним зник і син із собакою.
За заявою Віктора правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Справою зацікавилася і військова прокуратура, бо, як виявилося, Іван служить в одному із військових підрозділів міста. Статус зобов’язує цього чоловіка бути взірцем вихованості. Тож нехай керівництво подумає, чи відповідає він місцю роботи після того, як показав своє справжнє обличчя.
-До речі, аби виправдатися у поліції, Іван заявив, що конфлікт спровокував я сам, бо, мовляв, першим вдарив його собаку. Якби я справді на таке наважився, то дуже б ризикував бути розірваним на шматки, - підсумовує наш співрозмовник.
Слідство триває. Цікаво, яким буде рішення Феміди? Після судового розгляду ми обов’язково повідомимо про фінал цієї історії.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі