Смітники навкруг Острівка і Поничева: спадщина минулого чи результат безгосподарності?

Журналістам завжди приємно, коли на наші публікації відгукуються читачі, приємно навіть тоді, коли новий відгук суперечить опублікованому. У публікації «Не все під силу старості села. Потрібно, щоб про порядок дбав кожен» («Місто вечірнє», №18, 2017р.) ішлося про стан вулиці Зеленої у Острівку. Мешканці села в основному підтримали позицію старости Таїсії Подзізей. Та вже за кілька днів після виходу публікації до редакції завітав житель Острівка Юрій Бігун. Він запросив нас на екскурсію по окраїнах села задля того, аби показати результати жахливої безгосподарності та безвідповідальності перед майбутнім нинішнього керівного складу Зимнівської ОТГ. Сказати, що побачене неприємно вразило, це не сказати нічого. Оскільки Зимнівська ОТГ отримала багато позитивних моральних бонусів на свою адресу, побачене змушує думати, що ці бонуси завчасні.
Звернувши на центральну добре заасфальтовану вулицю села, пан Юрій несподівано пришвидшує кроки.
-Не дивуйтесь! – пояснює він свій маневр. – При в’їзді на вулицю відсутній знак, який би обмежував швидкість. Таким чином по асфальту водій має повне право їхати з довільною швидкістю. А раптом вискочить дитина? Хто тоді відповідатиме? Хоча депутати били себе у груди, що знаки будуть.
Наступний етап «екскурсії» знову стосується дітей. У селі відсутній дитячий майданчик. Діти гралися на невеличкому лужку, який нині перетворений на смітник. Поруч у глибокій ямі залишки водойми, порослої очеретом. Дітям ніде проводити своє дозвілля.
Але найбільше враження справили численні смітники, які довелося побачити на окраїнах Острівка і Поничева. Стихійні смітники знаходяться просто посеред поля і, як це не дивно, недалеко від садиб і земельних ділянок місцевих депутатів. Утворюють ці сміттєзвалища не тільки місцеві мешканці, а й привозять громадяни з міста. Зараз почастішали вивози у дану місцевість відходів каналізації. Кореспонденту довелося побачити машину з цистерною, яка, залишивши в полі свій «вантаж», на великій швидкості поспішила забратися геть. На жаль, відстань не дозволила сфотографувати машину зблизька. Сучасні варвари залишили сліди свого гостювання і у поничівському лісі.
Поряд із соснами – піщаний кар’єр. Видобування піску тут категорично заборонено, але, як сказав Юрій Бігун, заборонами нехтують, пісок крадуть відкрито, бо ж за це ніхто не карає. Як підтвердження – вантажний автомобіль, на який невідомі сміливо вантажать пісок. Знову на заваді відстань, але невідомі, помітивши у лісі людину з фотоапаратом, збентежено переглядаються. Отже, факт є факт.
Як болісно дивитися на родючі землі, на яких могли б люди будуватися і садити городи! Перериті глибокими ярами, що швидше нагадують окопи, зарослі бур’янами і закидані сміттям, ці землі вже нікого не цікавлять. А це ж наше національне багатство. Земля – те, що віками найбільше цінували українці. І сьогодні, у незалежній Україні, землі стають пустирями, перетворюються на смітники.
-Ось скажіть, чому так відбувається, чому сьогодні українці обмежилися особистим простором і зовсім не дбають про народне добро? Хіба патріотизм лише в тому, щоб одягнути вишиванку чи почепити на машину прапорець? Чому подібного немає в Європі, куди ми так рвемося? Чи ми думаємо, що і там будемо викидати сміття де заманеться, а нам за це влаштують шикарне життя? – запитує Юрій Бігун.
Так, запитання слушне. Чому так відбувається? Одні кажуть, що це результат безкарності та неповаги до законів, інші впевнені, що нам слід змінювати свій менталітет. Мабуть, вони мають рацію, бо смітники навкруг населених пунктів, неповага до землі – це не лише ознака безгосподарності, а й свідчення того, що засмічені наші душі.
Прокоментувати ситуацію ми попросили зимнівського сільського голову В’ячеслава Католика.
-Боротьбу зі смітниками ми будемо вести обов’язково. Я дав вказівку старості села і землевпоряднику слідкувати за тим, щоб на територію земель, які належать ОТГ, не вивозилося сміття і відходи з міста. У випадку порушень будемо карати згідно із законодавством. Видобуток піску у кар’єрі теж заборонений. Про випадки порушень я прошу негайно повідомляти. На жаль, це все спадщина, яка нам дісталася від попереднього керівництва.
Проте за інформацією мешканців Острівка подібні пояснення голова Зимнівської сільської ради вже неодноразово надавав.
Антоніна Булавіна, с. Острівок – с. Поничів, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі