В Україні вже три місяці намагаються наздогнати занедбану більш як за 10 років програму вакцинації проти поліомієліту. Причому, виконання програми триває «стаханівськими темпами». Та батьки не поспішають вакцинувати своїх дітей, не маючи впевненості в тому, що це для них безпечно.
Нагадаємо, що два місяці тому, на початку другого етапу вакцинації, батьки нововолинських малюків вимагали від керівництва центральної міської лікарні призупинити процес і надати їм усі документи стосовно якості вакцини. Не побоялася відкрито виступити проти вакцинації і медсестра з багаторічним досвідом роботи дитсадка №4 шахтарського міста Лілія Шеприкевич, яка відкрито заявила про це на всю країну у передачі «Це стосується кожного». Вона не повірила в епідемію поліомієліту, про яку наприкінці літа оголосили в Україні.
- Принесли нам в садок листок, де було написано, що у зв’язку з несприятливою епідобстановкою, в Україні впроваджується три етапи вакцинації. Це просто папірець. Я можу сама надрукувати такий листок. Там немає ні печатки, ні підпису, ні навіть прізвища. Просто написано: управління лікарні. Якої лікарні? – висловлювала своє обурення пані Лілія.
Жінка володіла інформацією про те , що двоє дітей з Закарпаття, у яких влітку виявили вакциноспоріднений вірус поліомієліту і через яких розпочалася непланова вакцинація, одужали, тому своїх дітей вона вирішила поберегти.
Керівництво місцевої поліклініки написало на недовірливу медсестру скаргу, навідавшись перед тим до неї на роботу. Проте, на думку юристів, вчинок Лілії Шеприкевич є цілком законним і обґрунтованим, а підстав для її звільнення чи якихось санкцій щодо неї немає.
-Людей дратують дві речі: чому ніхто не попередив, що можуть бути негативні наслідки, і чому не розповіли, що треба робити, коли це станеться. Питання не у тому, що температура буде, а у тому, що з цим робити. Тоді людина не буде боятися, не буде скаржитись. Епідемія – це коли люди масово хворіють, а в нас цього нема. Але в нас є загроза. І є вірус, який потенційно може спричинити захворювання. І для того, щоб це вогнище інфекції загасити, ми маємо провести додаткову імунізацію», – наголошував під час ток-шоу лікар-імунолог вищої категорії Олег Назар.
Імунологи радять: якщо дитина має схильність до алергії, обов’язково імунізуватися під прикриттям протиалергічних препаратів за кілька днів до і після вакцинації. Окрім того, якщо вакцинована дитина має слабке здоров’я, то педіатр повинен обов’язково спостерігати за маленьким пацієнтом.
Підготувала Ксеня Лучко
Коментарі