Смерть юної дівчини: багато питань, на які поки що немає відповіді

Ось уже кілька днів у Нововолинську не вщухають пристрасті з приводу трагічної смерті Каті Литкіної, тіло якої у стані гниття 11 серпня знайшов батько на териконі шахти №3. Резонансна, з елементами містики, історія вбивства 16-річної юнки, в якій багато запитань залишаються без відповіді, розбурхала все місто і породила масу найрізноманітніших коментарів у соцмережах, а в душах багатьох нововолинців поселила страх за своїх дітей і обурення пасивними, на їхній погляд, діями поліції.
Нагадаємо, що 1 серпня близько 23-ї години Катя Литкіна вийшла з дому, сказавши бабусі, в якої на той час проживала, що їй треба передати колишньому хлопцеві диски та малюнки. Пообіцяла прийти через кілька хвилин, але так і не повернулася. Телефон її теж мовчав. Припускають, що смерть дівчині заподіяв її колишній хлопець Максим разом із своїм двоюрідним братом Назаром. У той же день він спішно виїхав за кордон, де постійно мешкає з матір’ю. Ходять також чутки, що Назар – пасинок працівника обласного управління поліції, відомого в Нововолинську, де служив раніше, як «Яша-даішник», а Максим – його двоюрідний брат, який щоліта гостював у родичів. У поліції ж кажуть, що причина смерті дівчини буде встановлена лише після висновків експертів, хоча й відкрили кримінальне провадження за статтею «Умисне вбивство».
За словами начальника слідчого відділення Андрія Литвина, який тимчасово виконує на час відпустки керівника відділу його обов’язки, про зникнення внучки у поліцію вночі 3-го серпня повідомила її бабуся. Тож правоохоронці, як вони стверджують, відразу ж зайнялися пошуками дівчини: опитували рідних та свідків, проводили інші слідчі дії. Батьків Катерини вони просили заспокоїтися і не панікувати. Мовляв, їхня донька десь загуляла і через кілька днів повернеться додому. І ці слова дуже обурили батька Каті Сергія Литкіна, який того ж дня сам зайнявся активними пошуками дочки. Разом із братом колишньої дружини він розклеїв оголошення про зникнення доньки по всьому місту і почав обшукувати навколишню місцевість поблизу будинку, з якого вийшла дочка. В інтерв’ю журналістам чоловік розповів, що вже тоді підсвідомо відчував, що його Каті немає в живих, тому обшукував усі зарості, руїни, покинуті склади і рови в районі третьої шахти, де вони всі мешкали, в надії знайти її тіло. Побував і на десятій шахті, прочитавши на одному із сайтів повідомлення, що нібито дівчину слід шукати там у закинутій червоній будівлі. На вершину терикона він не забирався – у його серці все ж жевріла крихітна надія, що Катя десь відпочиває з друзями і повернеться додому. Ходили чутки, ніби її бачили в інших містах, ще нібито вона виходила у соцмережу. Та батьківське серце відчувало біду, адже донька була слухняною дитиною і завжди телефонувала йому, якщо десь затримувалася. До того ж 4-го серпня вони мали везти документи в один із вузів Львова, оскільки Катерина успішно склала тестування у кілька вишів і мала право на вибір. А мати дівчини тим часом пішла до ворожки, яка повідомила жінці, що «дочка вже холодна і шукати її треба там, де вона загубилася». Після такого повідомлення дружини 11 серпня Сергій Литкін разом зі своїм родичем поїхали на терикон. Розділившись, вони почали пошуки. На вершині терикона чоловік, за його словами, побачив двох хлопчаків, 10-ти і 12-14-ти років, які сиділи на виступі та їли чіпси. Вони й сказали йому про неприємний запах. А потім старший із хлопців розповів, ніби бачив сон, у якому жінка в чорному кинула вниз якусь дівчину.
До речі, про неприємний запах від терикону розповіла нам і пані Ольга, яка має там город. Та вона, як і всі власники ділянок, подумала, що цей запах іде від розташованої неподалік птахофабрики.
Обидва хлопчаки виявили бажання допомогти батькові у пошуках доньки. Минув деякий час, перш ніж він побачив її за кілька метрів від вершини терикона. Катя лежала внизу під деревами з розтрощеним до невпізнання обличчям, прикритим волоссям, та підігнутою ногою. Тіло почало вже гнити і по ньому повзали жуки…
«Складалося враження, ніби дівчина впала з вершини, але розбита голова і задерта до підборіддя теніска свідчили, що вона чинила опір і померла не своєю смертю»,- розповідає журналістам батько загиблої.
Чоловік зателефонував у поліцію.
-На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Був задіяний увесь особовий склад відділу, - коментує Андрій Литвин, висловивши найперше співчуття рідним Катерини. – Та оскільки тіло дівчини було знайдено близько 21-ї години, ми прийняли рішення перенести огляд місця загибелі на ранок, щоб у темряві не затоптати можливих слідів. Наступного дня розтин показав, що смерть Катерини Литкіної настала ще 1-го серпня, а повідомлення про її зникнення в поліцію надійшло лише 3-го. Весь одяг та золоті прикраси, в яких вона вийшла з дому, були на місці. Оскільки на тілі загиблої були явно виражені ознаки гниття, встановити точну причину смерті можна буде тільки після висновків експертів. На даний час із допомогою працівників обласного управління ми робимо все для розслідування цієї справи: визначили коло підозрюваних осіб, опитуємо свідків та очевидців, відпрацьовується кілька версій щодо факту смерті. Основна з них – умисне вбивство. Щодо хлопця, який виїхав за кордон, у розшук його ніхто не оголошував: немає підстав для оголошення йому підозри у злочині. Зараз перевіряється його перебування у місті, відпрацьовується версія його причетності до злочину.
Андрій Литвин також повідомив, що справа перебуває під контролем обласного управління національної поліції.
А у неділю 14-го серпня у центрі міста зібралося кілька десятків небайдужих нововолинців, рідні дівчини, які вимагали від присутнього на мітингу керівництва поліції справедливого покарання для злочинців, рішучих дій, чесності, прозорості та публічності при розслідуванні цієї резонансної справи. Люди обурювалися тим, що «головні підозрювані переховуються, а один з них взагалі зник у невідомому напрямку ще тиждень тому», вимагали термінової заборони виїзду неповнолітніх підозрюваних за межі України, а також контролю за всіма кордонами. Ходять чутки, що дехто із присутніх на мітингу виявив бажання поїхати на розшуки зниклого хлопця за кордон.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі