Слухачі Університету третього віку побували на прикордонній заставі

Спілкуючись зі слухачами Університету ІІІ-го віку, які мають великий життєвий досвід, ми прийшли до рішення, що в наш непростий час ми повинні найбільше приділяти увагу патріотичному вихованню молодого покоління, вчити своїх дітей та онуків любові до рідної землі. Так у куратора факультету народної творчості Оксани Федини виникла ідея проведення екскурсії для студентів з онуками на прикордонну заставу.
У вівторок студенти університету ІІІ-го віку села Льотниче та міста Устилуга разом зі своїми онуками вирушили на прикордонну заставу в село Пархоменкове. Зустріли нас прикордонники привітно. Лейтенант прикордонної служби Олександр Свінцицький, який був нашим екскурсоводом, відразу, як і годиться у військових, командним голосом наголосив нам на дотриманні правил поведінки, видно, велика кількість дітей збентежила його. Побували ми у службових приміщеннях, в музеї Івана Пархоменка, але найцікавішою для всіх стала екскурсія до вольєрів зі службовими собаками. Здивування було не тільки у дітей, але і у дорослих, коли ми дізналися, що на кордоні служать не лише великі собаки – вівчарки, але і маленькі, які багато чого вміють. Найбільше запитань отримали кінологи про своїх вихованців, друзів-собак, що служать на кордоні.
Великим захопленням для дітей стало відвідування парку службових транспортних засобів, де можна було не тільки побачити всю техніку, але й посидіти в машинах, покермувати і сфотографуватися із прикордонниками. Радість отримали діти і дорослі від проведення експериментів прикордонної служби: захоплення правопорушників кордону і моніторингу державного кордону в напрямку Республіки Польща. А підсумком ігрових експериментів став висновок, що найперший наш обов’язок – бути вірними захисниками своєї землі, здатними у будь-яких обставинах підставити плече допомоги, навіть якщо потрібно віддати власне життя.
Побували ми і у фортифікаційних спорудах, і у дзоті періоду Другої світової війни, біля пам’ятників Івану Пархоменку та Вічного вогню. Цікаво і змістовно розповідав нам про все лейтенант Олександр Свінцицький.
Ми щиро вдячні командуванню прикордонної служби за проведену екскурсію та можливість отримати уроки патріотизму для наших студентів та їхніх онуків. Також від душі дякуємо приватному перевізнику Ігорю Павловському за наданий автобус та керівнику ТзОВ «Захід-трейд» Миколі Юнаку за фінансову підтримку.
Людмила Широчук, завідувач відділення соціально-побутової адаптації

Розділ новин: 

Коментарі