Слухачі Університету ІІІ віку поринули у світ сучасного виробництва меблів

Група слухачів, яка навчається на факультеті журналістики, минулого тижня побувала на ТзОВ «Гербор Холдинг».
Під’їхавши білим бусом до прохідної підприємства, ми озброїлися фотоапаратами та записниками і переступили поріг КПП, де нас люб’язно зустріли генеральний директор ТзОВ «Гербор Холдинг» Олег Борбелюк та його заступник Володимир Гнатюк.
З їхньої розповіді ми дізналися, що у грудні минулого року підприємству виповнився 21 рік. «Гербор Холдинг» успішно працює, тут трудиться 860 працівників. Його продукція відома не лише в Україні, а й далеко за її межами. «Гербор» – один із найкращих платників податків на Волині, а 2010 року серед 350 об’єктів промислового виробництва України був визнаний «Підприємством року». За місяць тут випускають продукції на 20 мільйонів гривень: корпусні меблі, спальні, дитячі кімнати. Виробляють понад 20 систем, у кожній з яких може бути більше 100 комплектів. Обладнання на підприємстві німецької фірми «HOMAG Group», аналогів якого в Україні немає. Усі процеси управляються комп’ютерною технікою.
Меблі виробництва «Гербор Холдинг» можна побачити скрізь: у школах, дитячих садочках, лікарні, адже всі, хто звертається, не залишаються без уваги.
У цехах тепло, чистота, ніякого пилу, робітники у спеціальному одязі. На підприємстві всі застраховані. Олег Борбелюк завжди вболіває за кожного члена колективу. Тут не забувають про особисті ювілеї, вітають із днем народження. Дітям працівників дарують ліжечка, допомагають у скрутну хвилину, організовують екскурсії, дбають про відпочинок. Біля фабричної прохідної залитий каток, розставлені лавочки. Всі охочі можуть тут покататися і з користю провести дозвілля.
72 працівники підприємства є учасниками АТО. На час проходження служби за ними зберігаються робочі місця. Двоє працівників загинули на східному фронті. Керівництво підприємства з допомогою волонтера Володимира Рубана клопотало про звільнення одного з бійців із тривалого полону. «Гербор Холдинг» постійно допомагає армії: війську передали 16 автомобілів.
Спочатку нас запросили у цех розпилювання та обклеювання, де у майстра Василя Марчука, який вправно володіє комп’ютером, плити немов самі пливуть на обробку. Побачили, як неймовірно швидко працює свердлильний станок, причому абсолютно безпечний для людей, які перебувають поряд у приміщенні. Його робота повністю автоматизована. Таке обладнання випускає німецька фірма «Weeke».
Переходимо у цех упаковки. Аби меблі не шкрябались, їх добре обгортають папером, адже перевезення продукції відбувається на відстань до семи тисяч кілометрів.
-У кожному цеху продукція проходить контроль ВТК (відділ технічного контролю), адже недоліки легше виправляти на місці, ніж деінде, - каже Олег Васильович. – У кінці минулого року ми відправили дві фури м’яких меблів на експорт у Німеччину. Ескізи меблів для нашого підприємства виготовляє німецька фірма «Schattdecor». Наші меблі міцні, якісні, тому й користуються попитом.
І кінцевою точкою нашої екскурсії стала сучасна котельня, де розміщені два котли австрійського виробництва. Ними вправно керує досвідчений оператор Василь Гричай. Котли самі автоматично очищаються. З допомогою табло ведеться контроль заповнення основного бункера.
Виробництво на «Герборі» безвідходне. Обладнання данської фірми «Aagaard» шляхом фільтрації збирає за літо 500 кубометрів відходів, які взимку спалюються. Є також велика дробильна машина, яка з допомогою повітря подає відходи у котли. Олег Васильович каже, що вже протягом 15 років на підприємстві проводиться роздільний збір сміття, яке здається на переробку.
Для виробництва меблів «Гербор Холдинг» використовує вітчизняні матеріали, а фурнітуру – польську та австрійську. Автогосподарство підприємства налічує 75 автомобілів.
І трішечки про керівника підприємства Олега Борбелюка. Завдяки постійній наполегливій праці Олег Васильович став успішною та знаною людиною на Волині. Сьогодні він – найбільший працедавець у нашому місті. Олега Борбелюка вже тричі обирають депутатом обласної ради. За його підтримки у Володимирі був реконструйований стадіон, збудований плавальний басейн. Побільше б таких керівників і підприємств у нашому місті!
Висловлюємо щиру вдячність за змістовну й цікаву екскурсію генеральному директору ТзОВ «Гербор Холдинг» Олегу Борбелюку, його заступнику Володимиру Гнатюку та водію Анатолію.
Валентина Рудь, слухачка факультету журналістики Університету ІІІ віку, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі