Слухачі факультету журналістики провели брифінг з міським головою

У територіальному центрі Володимира-Волинського відбулася зустріч-брифінг слухачів факультету журналістики Університету ІІІ віку з міським головою Петром Саганюком. Передусім Петро Данилович розповів нам про себе, про своє становлення як особистості.
Життєвий шлях Петра Саганюка досить цікавий. У дитинстві він, хлопчина із селянської родини, мріяв стати пілотом. Мрія зріла під впливом того, що у селі Жовтневе, де народився Петро Данилович, дислокувався авіаційний полк.
Петро Саганюк прийшов у світ 8 березня 1950 року. Навчався в місцевій школі, закінчив Оваднівську десятирічку. І хоч мав велике бажання присвятити себе військовій авіації, та у 1967 році вступив до Львівського лісотехнічного інституту. Під час навчання у складі студентських будівельних загонів побував у Тюмені, Сургуті, Якутії, Ханти-Мансійському окрузі, проходив практику на Харківському тракторному заводі. Три роки служив на військовому флоті у Севастополі. В армії у віці 22-х років став членом партії, а у 23 роки отримав пропозицію обійняти посаду директора Луківського СПТУ. Далі доля вела Петра Саганюка у комсомол. Рік працював в обкомі партії. Шість років – першим секретарем Волинського обкому комсомолу. Як лісівник за освітою тривалий час очолював Володимир-Волинський державний лісгоспзаг. На підприємстві тоді трудилося 980 людей, а саме господарство охоплювало чотири райони.
У 1988 році були об’єднані місто і район, і Петро Саганюк очолив це об’єднання. Це були дуже складні чотири роки. Занепадала економіка. Розвалився Радянський Союз. Власними зусиллями вдалося роз’єднатися місту і району. Петро Саганюк знову повернувся очолювати лісове господарство і на цій посаді перебував п’ять років. У 1998-му Петро Данилович балотувався на посаду міського голови і здобув перемогу. З того часу вже п’яту каденцію очолює він міську громаду.
У Петра Даниловича чудова сім’я: дружина Марія, двоє дорослих синів Руслан та Андрій, але найбільша втіха люблячого дідуся – це онуки.
Очолювати місто протягом такого тривалого часу непросто. Людина за стільки років, де б вона не працювала, наживає як друзів, так і ворогів. Кожен по-різному сприймає те, що відбувається. Одні помічають лише добрі справи, в інших – на першому місці недоліки. Ось тому виникають проблеми, чисельні питання, з якими люди апелюють до влади, висловлюють наболіле, висувають претензії, шукають відповіді. Ряд запитань до міського голови підготували і слухачі Університету ІІІ віку.
-Петре Даниловичу, чи планується ремонт вулиці Устилузької, зокрема від повороту на Федорівське кладовище, а також вулиць Шухевича і Будівельної?
-Вулиці Ковельська, Луцька та Устилузька є на державному, а не на міському балансі, тому цього року заплановано капітальний ремонт вулиць Луцької та Устилузької аж до самого Устилуга за рахунок держави. А бічні вулиці, в тому числі і Будівельну, ремонтуватимемо, щойно зійде сніг. Буде складена карта дорожнього покриття із врахуванням усіх наявних ямок. У КП «Полігон» є різник асфальту, який ми придбали минулого року, отож будемо «катати».У міській раді щодо асфальтування вулиць лежить 80 звернень громадян. Я підкреслюю, що потрібно обирати вуличні комітети. Цього року 13 вулиць відремонтовано за кошти місцевого бюджету, а 7 вулиць – 50 % як з обласного, так і з нашого бюджету. Буде проведено освітлення на вулиці Устилузькій.
-Коли добудують приміщення центру зайнятості?
-Є вже фірма, яка взялася до роботи. Державою виділено 6,3 мільйона гривень. До серпня плануємо цей довгобуд здати в експлуатацію.
-Остання маршрутка з району цегельного заводу відходить о 19.10. Побажання мешканців, щоб були пізніші рейси за цим маршрутом.
-Потрібне письмове звернення у міську раду. А тоді будемо вести розмову з перевізником Ігорем Павловським. Це його маршрут. До нього і будемо звертатися.
-Будинок №103 на вулиці Луцькій зведений більше 30 років тому. Підвальні приміщення у жалюгідному стані. Водяні теплові комунікації іржаві, у підвалах стоїть вода. Ні поточного, ні тим більше капітального ремонту не проводилось. Ні ЖЕК, ні тепер ОСББ не в змозі там щось зробити. Люди живуть у тривозі, адже в будинку 180 квартир.
-Нехай голова ОСББ звернеться до міської ради. Звичайно, питання непросте. Будинок зведений на ґрунтових водах. Поряд – Риловиця. Її слід почистити, що і плануємо. Надіємось на допомогу народного депутата Ігоря Гузя. «Всадити» гроші у воду – це не жарт. Підрядники, що розпочали будівництво будинку навпроти парку «Слов’янський» на вулиці Луцькій, вже стикнулися з подібними проблемами. Забили палі 12-метрові, а там на кожному кроці – плавуни. Якщо ще раз таке станеться, відмовляться від будівництва. А з вашою проблемою будемо допомагати.
-Парафіяни Василівської церкви просять міську раду надати фінансову допомогу в ремонті огорожі.
-Гроші на інші потреби використовувати заборонено. Весь бюджет розписаний. Є закон, і його потрібно дотримуватися. Який би вихід не шукали, казначейство не пропустить. Отець Тарас уже звертався до нас із цим питанням. Будемо шукати якісь варіанти, щоб допомогти.
-Учні 3-х, 4-х і 5-х класів ЗОШ №1 ходять на навчання у другу зміну. Уроки в 5-му класі закінчуються дуже пізно. Як вирішити питання, щоб діти ходили в одну зміну?
-Поки це питання не вирішене. У школу ходить 180 дітей із прилеглого села Зарічанської сільської ради. Якби сільрада об’єдналася з містом, можна було б це питання вирішити разом. Але сільська рада проти об’єднання.
-Що робиться в місті з очищення і приведення до культурно-відпочинкового порядку річки Луги? Декілька років тому розроблявся проект з її очищення.
-У планах до літа обладнати місця для купання біля зарічанського мосту, там, де дитячий пляж.
-Чи проводитиметься ремонт фасаду і сходів історичного музею?
-Першого березня відбудеться сесія, на якій розглядатиметься це питання. Планується виділити 789 тисяч гривень з місцевого бюджету. Сподіваємось, що стільки ж коштів додасться і з обласного бюджету, а ще надіємось на допомогу нардепа Ігоря Гузя. Всього потрібно 1,5 мільйони гривень.
-Яка перспектива встановлення пам’ятника «Борцям за волю України»? Чи буде враховане побажання краєзнавця Ярослава Царука про увіковічення пам’яті героїв поіменно з кожного міста і села?
-Це питання неодноразово обговорювалося. Вже були розробки, але громадськість їх не підтримала. Наша проблема в тому, що у місті немає архітектора. Точніше, він є, але роботи його не видно. Якщо у місті немає гідних проектантів, то слід звернутися до інститутів. Наприклад, у «Львівській політехніці» студенти зі своїми креативними поглядами зробили би проекти, і не за великі гроші. Те ж стосується і реконструкції площі Героїв. У мене давно була думка покласти там бруківку. Люди хочуть і фонтан у центрі. Подавайте свої ідеї, вносьте пропозиції!
-Є лікарня, а лікарів не вистачає. Хороші спеціалісти до Володимира не поспішають. Що Ви готові запропонувати молодим кадрам?
-Кажуть, що кадри вирішують все. Але на сьогодні ці кадри не в силах розв’язати життєві проблеми. Гостро стоїть питання з житлом. У лікарні не вистачає не лише лікарів, а й середнього медперсоналу. Багато медсестер пішли в АТО. Потрібно думати керівникам лікарні. Що стосується житла: в районі цукрового заводу ремонтується колишній гуртожиток. Планується шість квартир. Але на черзі й афганці, і атовці. Буде виділена одна квартира лікарям.
-Прохання покласти «лежачого поліцейського» через дорогу на вулиці Привокзальній.
-Покласти там «поліцейського» – це порушення норм дорожнього руху. Кошти затратяться, а по дорозі там їздять великогабаритні машини, фури, і тому нічого доброго з цього не вийде.
-Відсутнє пільгове перевезення пенсіонерів до Верби, Горичева і села П’ятидні. Висловлюємо побажання, щоб хоча б два рейси на день до п’ятиднівських дач були пільговими.
-Будемо думати, як вирішити цю проблему, але це складно, бо ще з минулого року держава не компенсувала кошти для перевізників.
-Головні вулиці в місті прибираються, а бічні – ні. Хто повинен за цим слідкувати?
-На підприємстві «Полігон» катастрофічно не вистачає двірників. Хоч і підняли зарплату, але люди не хочуть працювати на цій роботі. Із 45-ти людей за штатним розписом працюють лише 20. Вони не в змозі охопити всі вулиці. Мешканці вулиці мають обрати вуличні комітети і зобов’язати їх слідкувати за благоустроєм прилеглих територій.
-Петре Даниловичу, хочемо висловити Вам щиру вдячність за те, що Ви посприяли у виділенні приміщення для занять у територіальному центрі. Тут тепло і є всі умови для занять.
Розмову з міським головою вели Валентина Рудь, Ніна Березіна, Раїса Шустовська, Поліна Гусюк, Антоніна Солодуха, Лариса Прушинська, Любов Ростопчина, Людмила Гарбуз, Євгенія Поліщук. Решта запитань було передано до міської ради.
Антоніна Солодуха, слухачка факультету журналістики Університету ІІІ віку

Розділ новин: 

Коментарі