Сімейна карма селецької родини потребувала втручання екстрасенсів

Історія родини, яка мешкала колись у селі Селець, відома тим, хто добре пам’ятає події. На жаль, час забрав багатьох свідків, але показ по каналу СТБ чергової «Битви екстрасенсів», сконцентрованої на нащадках цієї родини, розбудив не лише спогади, а й певні роздуми про неминучу кармічну розплату.
З етичних міркувань імена героїв цієї сімейної драми змінені. А почалося все з того, що молода владна невістка зненавиділа стареньку свекруху і вигнала хвору жінку до… хліва. Єдиний син не заступився за матір, оскільки в сім’ї хазяйнувала його дружина, а не він. Коли ж стареньку ховали і син все ж пустив сльозу, дружина презирливо вигукнула: «Подивіться на цього йолопа! Він ще й плаче за цією старою відьмою!» Одна із сусідок не стерпіла і сказала до невістки: «Дивись, аби тобі те саме не було на старості років!» «Ет, - відсахнулася невістка, - я свекрухою не буду, бо маю дві доньки, а вони мені зла не зроблять!» Хіба могла невістка знати, що чекає її попереду?
Спочатку все складалося добре. Родина звела новий будинок, господарювала. Настав час і донькам власні сім’ї створити. Старша вийшла заміж до сусіднього районного центру. А до молодшої Ніни незабаром посватався приїжджий молодик на ім’я Микола. І тут карма почала повільно розплутувати свій клубок. Зять до тещі і тестя ставився без належної поваги, а, головне, взяв керівництво родиною у свої руки. В селі Миколу не любили і навіть побоювалися. Поводив себе нахабно, був нечистим на руку, вдавався до погроз. Нехороші відгуки були і про Ніну, яка працювала в управлінні сільського господарства сусіднього райцентру. Гомоніли, що Ніна не ладнає із колегами, пише доноси на начальство.
Слід згадати і ще про одну трагічну подію. На третій день після весілля Ніни та Миколи, коли в родині, як годиться, похмелялися, на вогник зайшов один селянин. Додому він так і не повернувся, лише через три роки останки чоловіка знайшли в канаві за межами села. Дружина впізнала нещасного тільки завдяки залишку сорочки. Підозра у вбивстві бідолахи впала на злощасну родину. Здавалося, що над їхнім будинком, загородженим темними високими воротами, згустилися хмари зла.
А тут ще й Микола додав масла у вогонь: зґвалтував стару жінку, що пасла худобу. І за це потрапив за грати. В цей час у подружжя померла новонароджена донечка. Звичайно, дитя ні в чому не винне, але вже тоді люди вважали, що смерть дівчинки – це відплата за гріхи.
Щойно Микола повернувся, подружжя виїхало до Луцького району. Кажуть, жили там заможно, на широку ногу… А в цей час занедужала стара мати, через хворі ноги втрачала можливість рухатися. А коли захворювання шкіри спіткало і батька, діти вирішили забрати старих та продати хату. Але ніхто не поспішав купувати будинок з недоброю славою. Батько незабаром помер, а кволу матір доньки, мотивуючи її складним характером, відфутболювали одна до одної, поки не привезли назад у Селець і не покинули саму в порожній хаті. Ось тут і пригадала жінка слова сусідки. Через деякий час її не стало. Хату таки купили добрі люди – і там знову завирувало життя.
А в родині Миколи і Ніни стало творитися щось страшне. Жителі Сельця достеменно нічого не знали, лише, як кажуть, чули одним вухом. Ніна інколи дзвонила до однокласників і скаржилася на сімейні проблеми. Підтвердженням стала ще одна маленька могилка – на цей раз онуки, яка виросла поряд із захороненням Ніниної донечки. А далі – приголомшливий сюжет у «Битві екстрасенсів». Для тих, хто знав родину Ніни і Миколи, сенсацією подія не стала, і все ж те, що довелося почути, виходило за межі здорового глузду. Чвари між доньками подружжя, під час яких старша звинувачує меншу у відьомстві та смерті своїх діток, а менша мстить за те, що її незаслужено обділили. Чи можливе таке у нормальній родині? І нарешті те, у що важко повірити – статеві стосунки між батьком і меншою донькою. Микола не заперечує жодного епізоду зі свого життя, в який проникли екстрасенси, але відноситься до цього спокійно і навіть не шукає виправдань. Ніна з квітучої жінки перетворилася на стареньку бабусю.
Що тут можна сказати? Іскорка ненависті, що спалахнула біля хворої свекрухи, яку мати Ніни викинула з хати, перетворилася на величезне кармічне вогнище, загасити яке самій родині вже не під силу, а тому вони потребували втручання екстрасенсів. Що ж, зрештою це їхнє життя, їхні гріхи і їхня карма… А для кожного з нас пересторога: за все приходить час розплати; за добро – вдячність, за зло – спокута. «Що посієте, те й пожнете», - попереджає святе письмо. І хоч всі ми недосконалі та грішні, але пам’ятаймо, що зло потрібно зупинити, полум’я ненависті погасити, інакше воно спалить нас самих. А звертання до екстрасенсів – далеко не найкращий вихід із ситуації. Краще розібратися у своєму житті самим.
Алла Фісенко, с. Селець, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі