Сільрадам варто брати участь у проекті територіальної співпраці «Україна –Білорусь»

1-го лютого відбулася традиційна щопонеділкова нарада керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА. Керівник юридичного відділу райдержадміністрації Мар’яна Захарчук звітувала про роботу відділу за 2015 рік. Окрім забезпечення діяльності РДА у правовому полі, відділ активно працює зі зверненнями громадян. Найбільше колективних звернень у минулому році надійшло щодо незадовільного стану пасажирських перевезень за маршрутом «Володимир-Волинський – Свійчів» та «Володимир-Волипнський – Лудин», ремонту вул. Л. Українки у с. Льотниче, проти закриття початкової школи у с. Бегета та ін. Мар’яна Борисівна поінформувала, що звернення до юридичного відділу можна подавати як у письмовому, так і в електронному вигляді – всі вони реєструються і підлягають розгляду.
Начальник управління соціального захисту населення Наталія Голюк ознайомила зі станом призначення житлових субсидій. Зокрема, до управління з даного питання звернулося 4661 домогосподарство району, а кількість призначених субсидій у порівнянні з позаминулим роком збільшилася у 17 разів. 504 сім’ї з району отримують субсидії у готівковій формі на придбання твердого палива і скрапленого газу. До відома батьків дітей-інвалідів: управління соцзахиту видає посвідчення цій категорії населення.
З інформацією про те, що з 20 січня 2016р. оголошено конкурс проектів щодо територіальної співпраці між Білоруссю та Україною виступив начальник відділу економіки РДА Сергій Подзізей. Так, місцеві органи влади запрошуються до участі у конкурсі заявок на отримання коштів для спільної реалізації транскордонних проектів. У разі перемоги можна отримати гранти у сумі від 60 до 250 тис. грн.. Пріоритет віддається проектам, спрямованим на розвиток транскордонної взаємодії у розширенні ділових відносин між підприємствами середнього і малого бізнесу; підвищення туристичної та інвестиційної привабливості; нарощування людського капіталу та зайнятості, вирішення проблем екології. Енергозбереження, поновлювані джерела енергії та управління відходами; профілактика захворювань і рання діагностика; соціальна інтеграція інвалідів; культурна та історична спадщина, зміцнення співробітництва в галузі культури і спорту також є пріоритетними для Програми. В рамках даного конкурсу Євросоюз виділяє 3,3 млн. євро на зміцнення прикордонного співробітництва Білорусі та України. Проектні пропозиції необхідно направити до 19 квітня 2016р. А 16 лютого у Луцьку відбудеться сесія, присвячена конкурсу. Голова РДА Наталія Василець закликала всіх сільських голів ознайомитися з програмою, визначитися з напрямками і брати участь у конкурсі проектів, адже кошти на розвиток потрібні всім.
Також на нараді обговорювали нагальні питання в різних сферах життєдіяльності району. Приємною новиною є те, що у період з 27 по 30 січня у районі не відмічено росту захворюваності на грип і ГРВІ. Навпаки, спостерігається тенденція до зменшення кількості цих недуг – цьому сприяє карантин у школах. Піднімалося на нараді й питання вкрай поганого та несвоєчасного висвітлення інформації на сайті РДА.
Міла Сергєєва,Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі