«Шкільна мафія» в районі, або Чому школярі Лудина без гарячих обідів

«Чинний склад цього шановного зібрання не відповідає настроям суспільства, бо воно суттєво змінилося у 2012 році. А жити по-новому означає не нехтувати волею народу», - ці слова з інавгураційної промови Президента Порошенка, звернені до старого складу Верховної Ради, актуальні й у відношенні до Володимир-Волинської районної ради. Що можна сказати про місцеве «зібрання», якщо воно, аби догодити вузькопартійним інтересам, не просто нехтує волею виборців, але й відкрито демонструє неувагу до підростаючого покоління.
Так через байдужість відділу освіти Володимир-Волинської РДА та директора школи учні Лудинської ЗОШ протягом кількох тижнів не отримували гарячого харчування. Про це стало відомо під час сесії Володимир-Волинської районної ради, що відбулася 11 лютого.
З відповідним запитом з вимогою провести службове розслідування факту відсутності гарячого харчування у Лудинській ЗОШ до Володимир-Волинської РДА намагався звернутися депутат райради Микола Супрунович. Втім, його запит більшість депутатів не підтримала.
Напередодні сесії до Миколи Супруновича зателефонував один із батьків учнів Лудинської школи і повідомив, що протягом двох місяців у школі не працює електроплитка і не організоване гаряче харчування. Депутат почав розбиратися в ситуації, і від начальника відділу освіти та за сумісництвом депутата райради Алли Мельник отримав пояснення, що казначейство не пропускає платіж. Уже в казначействі Микола Супрунович виявив, що гроші за ремонт плити були перераховані ще до нового року, що підтверджує відповідне платіжне доручення. А акт виконаних робіт за №5 від 24 грудня 2014 року, підписаний начальником відділу освіти Аллою Мельник та директором Лудинської ЗОШ Людмилою Гладчук, взагалі свідчить про те, що ремонтні роботи вже виконані. Однак, за словами депутата, плита досі не відремонтована. «По-перше, це грубе порушення, тому що невиконані роботи вже оплачені. Друге, мене дивує байдужість керівника школи і відділу освіти. Вони не знають, що майже два місяці тому перераховані кошти, а плита не відремонтована. Тому я прошу провести службове розслідування і покарати винних. Так не можна відноситися до дітей», - зазначив Микола Супрунович.
Начальник районного відділу освіти Алла Мельник підтвердила, що кошти за ремонт плити були перераховані ще 29 грудня 2014 року, але людина, що виконує ремонтні роботи, не мала відповідної запчастини, яку потрібно було замовити в Луцьку. 9 лютого запчастина була отримана, а плита відремонтована, і з 11 лютого у школі діти отримують гаряче харчування.
Така відповідь депутата Супруновича не задовольнила, оскільки в електроплиті є шість нагрівальних елементів, і, на його думку, не треба було чекати, щоб перегоріли усі й тоді починати ремонт. Через таке ставлення відділу освіти до своєї роботи Микола Супрунович назвав їх «бездєльніками».
Директор Лудинської школи і теж депутат районної ради Людмила Гладчук запевнила, що як керівник закладу освіти зробила все для того, щоб швидко відремонтувати електроплиту, в якій, за її словами, з шести постійно працювали лише три нагрівальні елементи. «Я не хочу сказати, що я так байдуже ставлюся до життя і здоров’я дітей нашої школи. Ми гріли чай, робили бутерброди з хлібом та маслом, і я просила батьків піти назустріч та давати дітям бутерброди», - розповіла Людмила Гладчук. І додала, що стовідсоткової вини в тому, що не було гарячого харчування, за собою не бачить.
Перший заступник голови Володимир-Волинської РДА Володимир Собіпан заявив: якщо депутати підтримають запит Миколи Супруновича, він розбереться в ситуації. Та вже в ході голосування запит Миколи Супруновича більшість депутатів не підтримали, і тоді заступник голови районної ради Павло Карпюк запропонував проголосувати повторно. «Це вперше, коли ми не підтримуємо депутатський запит. Зазвичай ми їх завжди підтримуємо, для того щоб згодом отримати чітку і достовірну інформацію з того чи іншого питання. Давати запити – це робота депутата. Якщо ми не будемо підтримувати запити один одного, то не зможемо нормально працювати», - наголосив Павло Карпюк.
Депутати вирішили провести поіменне голосування, і воно вималювало цікаву картину: всі освітяни, які є депутатами районної ради, або не підтримали запит Миколи Супруновича, або ж утрималися при його голосуванні. Не підтримали запит: Сергій Будцев – екс-заступник начальника відділу освіти, Петро Петрук – директор Оваднівської ЗОШ. Утрималися: Людмила Гладчук – директор Лудинської ЗОШ, Надія Кревська – директор Льотничівської ЗОШ, Алла Мельник – начальник районного відділу освіти, Василь Ролюк – директор Оваднівського ліцею, Євгенія Саганюк – директор Жовтневської ЗОШ, Ольга Шимонюк – директор Хобултівської ЗОШ. Утримався і голова районної ради Андрій Оніщук, чим висловив солідарність своїй однопартійці Аллі Мельник, оскільки не виключено, що за наслідками службового розслідування їй би загрожувало звільнення з посади.
Не підтримали колегу Миколу Супруновича і депутати Анатолій Верко, Петро Захаревич, Руслан Кротач, Тарас Навроцький, Микола Процюк та Володимир Шейчук.
У підсумку запит Миколи Супруновича підтриманий не був. А таке синхронне бажання освітян прикривати прорахунки один одного наштовхує на думку, що серед депутатського корпусу Володимир-Волинської райради сформувалася група під умовною назвою «шкільна мафія». І, судячи з голосування, цій групі байдуже, як і чим харчується молоде покоління.
Та не байдуже Миколі Супруновичу. Почату справу він вирішив довести до логічного кінця. Каже, що в цій ситуації його найбільше обурює байдуже ставлення педагогів до дітей. «Кошти за ремонт електроплити були сплачені ще в кінці грудня. Я думаю, можна було дізнатися, що гроші проплачені, та змусити підприємця виконати роботу. А так він у переддень сесії поїхав до Лудина і замінив два необхідних елементи. Також мене дивує сума, заплачена за ремонт. Я не думаю, що один нагрівальний елемент коштує біля тисячі гривень. Це потрібно теж перевірити», - зазначає Микола Сергійович.
З усього цього напрошується одне невтішне запитання: чим педагоги-депутати, які не мають власної думки, а сліпо наслідують свого начальника, відрізняються від зазомбованих жителів сходу? Чого вони можуть навчити учнів, коли від одного погляду начальника з «райвно» трясуться, як перелякані зайці? Саме в невмінні критично мислити, аналізувати ситуації та відсівати зерно від полови і заховане ядро усіх сучасних бід України, в тому числі й сепаратизму. Безідейним людям легше сприймати брехню за істину, ніж кидати виклик системі.
Ярослава Вознюк,м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі