Щоб отримати квиток на автобус додому, демобілізований боєць викликав наряд міліції

Володимир-Волинська автостанція вже не вперше створює неприємності захисникам України – бійцям, що місяцями на Донбасі захищають усіх нас від російських терористичних банд. Здавалося, що такого може статися, коли демобілізований солдат намагається скористатися своїм законним правом отримати квиток і нарешті дістатися до рідної домівки. Може! Виявляється на Володимир-Волинській автостанції указ Президента №328 – не указ. Вона живе за своїми правилами та законами.
12 серпня Євген Яковлєв повертався додому. За плечима був рік служби у 14-й бригаді, а попереду – повернення до рідного Києва. Боєць розповідає, що, відповідно до вже згаданого указу Президента України №328/2015 (посилаючись на №607), він має право отримати (на дембель) комплект форми, добовий пайок і безкоштовний проїзд додому в один кінець.
«У бригаді мені видали приписку, в якій рекомендується доїхати до свого військкомату і стати на облік, на що дається мені 2 дні (11-13 серпня). І на підставі цього документа в касах залізничного вокзалу та на автостанціях я можу отримати квиток. Щоб отримати свій квиток, мені довелося викликати міліцію, оскільки в диспетчерській мені прямо сказали, що указам Президента вони не підкоряються», - розповідає військовий.
Володимир-волинська міліція на виклик прибула протягом 5 хвилин і, оперативно розібравшись у ситуації, стала на бік бійця. Претензія солдата: «Хочу отримати безкоштовний квиток на автобус «Нововолинськ – Київ» на підставі указу Президента». Відповідь працівників автостанції: «Нічого не знаємо, квиток не дамо».
У ході суперечки до рук Євгена Яковлєва потрапив документ за підписом голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, в якому зобов’язали ПрАТ «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» та приватних перевізників видавати квитки зі знижкою всім учасникам АТО без відповідного посвідчення, а тільки при наявності довідки. «Зважаючи на те, що в багатьох учасників АТО відсутнє посвідчення особи встановленого зразка, а тільки наявна тимчасова довідка, відсутні правові підстави для продажу квитків на приміські, міжміські маршрути загального користування у касах Волинської області для військовослужбовців, які прибули із зони бойових дій і в силу певних обставин не встигли отримати відповідне посвідчення учасника бойових дій.
Враховуючи вищевикладене, на знак шани та поваги до захисників Вітчизни, просимо забезпечити надання водіями автобусів та операторами автостанцій права на пільговий проїзд для учасників АТО на підставі довідки, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 20.08. 2014 року №413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення», та довідки, виданої безпосередньо військовими частинами, а також військового квитка із відповідним записом про участь в АТО», - йдеться у документі, підписаному головою Волинської ОДА.
Якщо завдяки міліції питання з квитком на автостанції вирішили, то нові проблеми чекали на бійця при посадці в автобус «Нововолинськ-Київ». Водій відмовлявся взяти в салон солдата без посвідчення. «Вас треба возити, а ми гроші де будемо на це брати?», «Таксі тоже підчиняється Міністерству транспорта, вот і сідай в нього і (матюк – авт.) до Києва», – фрази, які водій кидав на адресу солдата. Посадити Євгена в автобус він погодився тільки після того, як за бійця заступилися люди. «Я то й сам можу впоратися, а інші просто не можуть себе контролювати і затаюють образу на цю країну і її жителів. А нам же в цій країні ще жити і ростити дітей. Давайте щось робити не тільки на словах, але й на ділі! Бачите, що з солдатами хтось так поводиться, – заступайтесь!» - звертається Євген до усіх громадян.
До речі, директор Володимир-Волинської автостанції Анатолій Лах так і не приїхав, хоча скандал загалом тривав добру годину.
Євген Яковлєв має намір подати позов на компанію перевізника, але якщо її керівництво публічно вибачиться і водій понесе покарання, він подумає над тим, щоб не подавати позов. Також солдат хоче відправити скаргу в адміністрацію Президента через дипломатичну пошту. Каже, так її точно прочитають і буде відповідь. «Ось це все там буде описано, в тому числі із зазначенням прізвищ. Нехай трохи це болото розворушать».
Володимир-Волинська автостанція входить у структуру ПрАТ «Волинське обласне підприємство автобусних станцій» і вже давно є приватною. У відповіді на депутатський запит Петра Козлюка, зроблений ще весною, щодо відмови перевозити учасників АТО безкоштовно, автостанція пояснила, що є посередником між перевізниками та пасажирами. Тобто, вмила руки, як вмила руки від розв’язання цієї проблеми і районна влада, яка обіцяла депутату провести з перевізниками круглий стіл та домовитися з ними про безкоштовне перевезення учасників АТО.
На момент виходу газети Євген Яковлєв написав у соціальній мережі, що конфлікт між ним на перевізником вичерпано. Мовляв, йому зателефонував директор АТП, пообіцяв розібратися в ситуації і вибачився.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі