Щоб мати міцне здоров’я і хорошу фізичну форму, потрібно цього дуже захотіти

Публікації

Про це постійно наголошує своїм підопічним у Володимирі та Нововолинську головний тренер і засновник клубу «Кузня тіла» Сергій Смолярук.
Чотири роки в Нововолинську в підвалі готелю «СІС» та півтора року у Володимирі-Волинському (колишній будинок побуту) функціонує спортивний клуб сильних «Кузня тіла», створений для людей, які хочуть відновити своє здоров’я та позбутися зайвої ваги. Засновником і головним тренером клубу є професійний спортсмен, нововолинець Сергій Смолярук, який упродовж трьох років навчався технології відновлення здоров’я в японського майстра. Допомагає йому інструктор Вікторія Бельська, яка працює з дівчатами та маленькими дітками.
- Ми планували відкрити у Володимирі зал уже давно. Про це нас постійно просили володимир-волинці, які їздили на тренування сюди, в Нововолинськ.” З певних причин тоді це не вдалося здійснити, але півтора року тому така можливість з’явилася, знайшлося потрібне приміщення, і тепер ми з Вікторією по черзі їздимо проводити заняття”, — пояснює тренер. - “ Звідки така назва клубу? Слово «кузня» крутилося в моїй голові досить давно. От тільки я ніяк не міг визначитися – кузня чого? А тренуючи хлопців, я власними очима бачив, як змінюються мої десятикласники, стають міцнішими, витривалішими, загартованішими, тобто справжніми чоловіками. От тоді й у голові і проскочила думка, яку, напевне, сам Бог послав, - «кувалася сталь». Після того до «кузні» додалося ще й «тіло».
За словами Сергія, займатися спортом він почав в 11 років. Починав з легкої атлетики, потім була важка атлетика і східні єдиноборства, де здобув статус кандидата у майстри спорту з контактних видів, потім – майстра спорту з армійського рукопашного бою. З 2005 по 2009 юнак перебував у складі збірної України зі східних єдиноборств, щоправда, від Львівської області, адже навчався там. Кілька разів був призером чемпіонатів України, учасник і срібний призер європейських змагань. Після закінчення навчання повернувся до Нововолинська, де вже 10 років займається тренерською діяльністю. А у 2014 році, коли почалася неоголошена війна зі східними «братами», Сергій записався добровольцем у батальйон «Азов» і відправився в район бойових дій, де воював більше як рік. Повернувшись з війни, знову зайнявся улюбленою справою.
«Більше 60 відсотків успіху залежить від харчування»
- На даний момент ми перебуваємо у стадії створення громадської організації, а поки що наш клуб – приватне підприємство. Особисто я маю декілька сертифікатів з класифікації «дієтологія» та «нутріціологія». Тому, крім фізичних занять, навчаю своїх підопічних також і правильному харчуванню, за допомогою якого вони мають можливість коригувати не лише фігуру, але і стан здоров’я. Адже більшість людей, які приходять до нашого клубу, мають проблеми з колінами чи спинами. За допомогою вправ та спеціально підібраної реабілітаційної програми вони вже через якийсь час забувають про свої болячки. Крім цього, ми навчаємо своїх підопічних, як правильно харчуватись, змінюємо їхні погляди та мислення, доводячи, що 50-60 відсотків успіху залежить саме від харчування. На жаль, багато людей не надто замислюються над тим, що вони їдять, як і для чого. Тому кожне своє заняття я починаю з нагадування про те, наскільки важливим є правильно налаштований ланцюжок здорового харчування для повсякденного життя, — розповідає тренер. – Під час тренувань ми поєднуємо силові вправи з бігом та з елементами системи кросфіт (брендована методика до якої входять елементи високоінтенсивного інтервального тренування, важкої атлетики, пліометрики, гімнастики, гирьового спорту, зарядки, стронґмену та інші вправи), а також паверліфтингу, гирьового спорту тощо. Основою роботи для відвідувачів «Кузні тіла » є робота із власною вагою. Спочатку – з мінімальним додатковим навантаженням, а після того, як людина укріплює своє здоров’я й має бажання збільшити показники своєї витривалості, ми поступово додаємо вагу, використовуючи різні елементи та комплекси вправ. Такий функціональний тренінг цікавий тим, що в ньому можуть брати участь як чоловіки, так і жінки. Немає жодних гендерних розбіжностей, адже всі навантаження, які робимо під час тренувального процесу, підходять усім однаково. Просто акценти для жінок і чоловіків дещо інші. Правда, перш ніж приступити до занять, тестуємо людей, аби визначити їх фізичну форму, щоб знати, як саме формувати інтенсивність тренувань. Обов’язково зважаємо також і на індивідуальні особливості людини, оскільки реабілітаційний комплекс вправ спрямований на укріплення м’язового корсета. А вже після цього можна починати працювати з навантаженнями. До речі, чимало моїх клієнтів відкрили власні справи, займаються саморозвитком і радіють життю. У «Кузні» ми працюємо не лише над тілом, а, в першу чергу, «над головою». Адже однією з моїх класифікацій є «психологія». Тому спочатку виправляємо те, що робиться у людини в голові та в душі, а вже після цього значно простіше упорядковувати тіло.
Як пояснив тренер, вік відвідувачів клубу досить різний – від 5 до 60 і більше років. Існує декілька груп: діти від 4-5 до 11 років, від 11 й старші, чоловіки – 20-45 років і дівчата різного віку, які тренуються разом. Тому тренування проводяться щодня з 6 ранку і до пізнього вечора.
- З людьми за 50-60 років проводиться індивідуальна робота, щоб ще більше не зашкодити їхньому здоров’ю, оскільки вони вже приходять із діагнозами. Плата за тренування залежить від складності роботи тренера , а також від того — займається людина індивідуально чи у групі. Стосовно тривалості тренування, то для початківців і людей із середньою фізичною підготовкою воно триває до 60 хвилин. Для нарощення витривалості й максимального жироспалювання понад годину займатись не варто, адже далі починаються зворотні процеси, і люди працюють уже не на здоров’я, а на його втрату. Ті, в кого рівень підготовки вище середнього, можуть займатись півтори-дві години.
«Основоположна вправа тренувань – це ходьба і правильне присідання»
Для відвідувачів клубу з надмірною «віковою» вагою заняття ми завжди починаємо з харчування, детально розбираючи, стан здоров’я і те, коли, як і чим людина харчується. І тільки тоді починаємо займатися фізкультурою. Якщо до нас, наприклад, приходить клієнт, якому вже за 50-60, спочатку ми коригуємо його вагу й поправляємо здоров’я, а вже після того даємо мінімальне навантаження, яким є ходьба. Після ходьби й укріплення суглобів можна вже займатися далі. За два-три місяці все стабілізується, — запевняє Сергій. - А міняти себе й своє тіло ніколи не пізно. Головне, щоб сама людина була дійсно готова щось змінити в собі, адже основний девіз нашого клубу «Все зможу, чого дійсно захочу». Якщо людина захоче змінитися, вона пам’ятатиме, що їсти потрібно, принаймні, тричі на день, що треба постійно пити водичку, дуже багато ходити, щоб збільшити моторику м’язів, аби вони більше працювали, набирали енергію, щоб був більший метаболізм і кращий обмін речовин. Але основоположна вправа наших тренувань – це глибоке присідання. І я постійно наголошую всім – присідання має бути технічно правильним. Це означає, що потрібно правильно виставляти коліна, правильно тримати та не гнути спину. При присіданні серце качає кров,яка іде в ноги, від чого вони стають сильними й міцними. І це дуже важливо. До того ж – почнете нормально присідати і відразу буде мінус 2 кг ваги.
Сергій Смолярук також розповів, що він співпрацює зі своїми колегами із луцького клубу «Світлана», столичного клубу «Завод», із засновником якого Євгеном Клочком вони разом воювали Донбасі Крім усього іншого члени клубу « Кузня тіла» займаються волонтерством, допомагаючи дітям-сиротам у дитячих будинках, привозячи їм на у дні свят спортивні ігри та інвентар, білизну, засоби для прання і миття посуду, солодощі, а також організовуючи для них свята, показові виступи й змагання тощо. І Сергієві Смоляруку дуже хочеться, щоб до цієї благородної справи долучалося якомога більше людей.
- Хотілося б також хоч трохи більше донести людям технологічно правильних знань про їхню можливість стати здоровішими і прожити довше, порадуватися дітям і онукам та зробити якийсь добрий внесок у процвітання своєї країни. А в «Кузні тіла» ми відчиняємо ці двері, впускаємо туди усіх охочих, «прокачуємо» їх та змінюємо життя.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно, живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі