Що важливо зробити у Прощену неділю

Прощена неділя – останній день Сирної седмиці і остання неділя перед Великим постом. У цей день, стоячи у храмі, парафіяни слухають біблійні читання про піст, прощення гріхів і небесні скарби. Християни просять один в одного пробачення і вступають в піст з чистою душею і серцем. Така традиція прийшла до нас від єгипетських ченців. У ті часи, згідно з церковним статутом, прощення просили на кінець кожного дня. Напередодні Великого посту єгипетські подвижники йшли на 40 днів у пустелю, підносити молитву на самоті. Багато гинули там від лап хижаків і, пам’ятаючи про це, просили вибачення один в одного наперед.
В Україні здавна існують неповторні традиції та обряди, пов’язані з Прощеною неділею. У цей день усі ходили на кладовище до могил родичів. Йшли невеликими групами, зберігаючи мовчання, просили у покійних вибачення за минулі образи. Біля кожної могили відбивали 3 поклони і клали на гріб поминальні частування. Після закінчення церковної служби покладено було роздавати милостиню, прохаючи при цьому прощення.
У наш час християни йдуть до храму і слухають там Боже слово про зловживання Адамом і Євою дарами свободи і віддання себе в рабство гріха, про порятунок від нього, що приніс Спаситель, про необхідність прощення зі всією волею і вірою. Церква наставляє віруючих про правила поведінки під час Великого посту, необхідності покаятися, і, подаючи приклад, священики першими просять вибачення у пастви.
І нехай зараз багато традицій вже загублені, але залишається головне для православного християнина – очистити душу від вільних і невільних гріхів.

Розділ новин: 

Коментарі