Безліч чуток про поширення вірусу Зіка на території України розповсюджується Інтернетом. Є випадки зараження цією хворобою в сусідній Польщі, куди щодня їздять так звані «експортери» і заробітчани з Волині, в тому числі і з нашого міста і району. З цього приводу виникає багато запитань. Чи загрожує ця епідемія нам? Як виявити, чи захворіли ви на цю недугу? Як боротися з нею, не заразитися взагалі? Із цими питаннями ми звернулися до Оксани Хиляк, лікаря інфекційного відділення Володимир-Волинського ТМО.
-Оксано Володимирівно, розкажіть, будь ласка, що це за вірус Зіка і як визначити, чи не захворіли людина?
-Відносять цей вірус до арбовірусних хвороб. Перебігає відносно доброякісно, з нетривалою гарячкою і висипом. Останнім часом хвороба привертає пильну увагу до себе через можливість значного світового поширення, легкого зараження мандрівників, а також через імовірність уражень нервової системи, високої дії вірусу, що спричиняє вроджені аномалії, які підозрюють через збільшення кількості новонароджених з вадою — значне зменшення розміру черепа і головного мозку. Основні симптоми – це підвищена температура, шкірний висип, біль у м’язах і суглобах, нездужання і головний біль, також може бути захворювання очей – кон’юнктивіт. Були випадки, коли органи охорони здоров’я Бразилії повідомляли про можливі неврологічні ускладнення, які викликає вірус Зіка.
-Яке лікування і профілактика цієї хвороби?
-Як такого спеціального лікування немає. Воно спрямоване на зменшення виникаючих симптомів, тобто є симптоматичним. Головним напрямком профілактики є запобігання укусам комарів, адже вірус Зіка переносять комарі роду Aedes. Вони водяться у тропіках і субтропіках. Тому варто обмежити подорожі до теплих країн. Також виявлено, що цей вірус може передаватися і статевим шляхом. У такому випадку будьте обережні, уникайте безладних статевих зв’язків. Та найбільше потрібно берегти себе вагітним жінкам. Хвороба дуже негативно може вплинути на здоров’я вашого малюка.
Олексій Біянов,м.Володимир-Волинський
Коментарі