Що потрібно зробити, аби зима у районі пройшла без «сюрпризів»

На засіданні колегії Володимир-Волинської РДА минулого тижня начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Петро Чуцький проаналізував хід підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період.
Він зазначив, що до 1 вересня була повністю завершена робота з підготовки закладів освіти району до зими. У районі функціонує 30 шкіл та 14 ДНЗ. Із них 14 шкіл і 7 садочків розташовані на території Зимнівської та Устилузької територіальних громад. Усі вони готові до зими на 100%. Станом на 1 жовтня всі 14 котелень, що перебувають на балансі освітніх закладів, підготовлені до опалювального сезону. Проведене навчання операторів газових котелень та інших відповідальних осіб. Зроблена повірка лічильників газу, перевірені димоходи та вентиляційні канали. На всі будівлі оформлені паспорти та акти готовності до роботи в опалювальний період.
Також Петро Чуцький прозвітував про готовність до опалювального сезону закладів культури, медицини та районного територіального центру соціального обслуговування, проаналізував ряд заходів з енергозбереження, які були проведені у деяких із цих установ. Однак на опалення музею-садиби Ігоря Стравінського в Устилузі та ряду ФАПів району заготовлено недостатню кількість твердого палива. Тож потрібно якнайшвидше усунути ці недоліки.
Зупинився Петро Чуцький і на ремонті доріг. Зокрема на території району завершено ремонт 9 комунальних доріг, на що використано 964,6 тисяч гривень. В основному на шляхах укладалося білощебеневе покриття.
-На умовах співфінансування з обласним бюджетом заплановано провести ремонт 4 основних доріг. На двох дорогах роботи вже ведуться (від с.Білин до автодороги Р-15 та від с.Лудин до с.Дарницьке). Для проведення капремонту дороги Вощатин-Ласків-Суходоли документація вже передана у службу автомобільних доріг. Незабаром роботи розпочнуться, - повідомив посадовець.
Разом з тим необхідно добре підготуватися до боротьби з надзвичайними ситуаціями, що виникають під час зимової негоди (ожеледиця, замети). Для посипання комунальних доріг органами місцевого самоврядування вже заготовлено 40 тонн піску та 5 тонн солі. Але цього недостатньо. Слід прискорити роботи із заготівлі піщано-сольової суміші. У цьому аспекті колегія РДА вирішила при коригуванні бюджету на поточний рік перебачити також кошти на пальне для снігоочисної техніки.
За словами Петра Андрійовича, занепокоєння викликають багатоквартирні будинки, що знаходяться на балансі сільських комунгоспів, зокрема стан їхніх щитових, димоходів, під’їздів. Провести перевірки та навести лад заплановано до 20 жовтня. Також потрібно утеплити водонапірні башти, аби уникнути перебоїв з водопостачанням.
І ще одна гостра проблема – оплата за комунальні послуги. Населення району заборгувало за газ 7млн. 28тис. гривень. За електроенергію – 440 тисяч. Сільські ради мають довести до відома людей, що за такої ситуації може бути припинено постачання енергоносіїв і тоді доведеться, крім погашення боргу, платити ще й за повторне їх підключення.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі