Що очікує вступників у виші

Міністром освіти Лілією Гриневич уже підписано наказ, який встановлює основні правила проведення вступної кампанії - 2018, які є обов’язковими для всіх вишів, незалежно від форм власності та підпорядкування, крім військових.
Не секрет, що під час цьогорічної вступної кампанії багато хто із вступників зіткнувся із проблемами. Зокрема абітурієнти масово скаржилися на некоректну роботу програми, через яку або вони не могли зареєструватися, або введена інформація та документи зникали з сайту. Та чиновники Міносвіти не збираються відступати, і тому в 2018 році вступники мусять подавати заяви тільки в електронній формі як на денну, так і на заочну форми навчання (за винятком кількох випадків). ВНЗ повинні опублікувати свої Правила вступу на офіційних веб-сайтах до 31 грудня 2017 року.

Організаційні питання
Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 29-го червня, закінчиться 25-го липня. Прийом заяв і документів – 12-го липня. Вступники, які будуть проходити співбесіду, складати додаткові вступні іспити або брати участь у творчих конкурсах, мають подати заяви до 20-го липня. Якщо ж абітурієнт збирається вступати на основі ЗНО, то останній день подачі – 25 липня. Творчі конкурси відбуватимуться у кілька сесій: з 14 до 26 липня. Вступні іспити проходитимуть з 21 по 26 липня включно. На співбесіди Міносвіти відвело три дні: з 21 по 23 липня включно. Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування виші повинні скласти та обнародувати 1 серпня. Міносвіти подовжило термін на півдоби і дозволило оприлюднити списки цього ж дня, але до 18:00. Є певні категорії вступників, які подають заяви в паперовій формі (вступ на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, усі категорії вказані у п. VI правил прийому) з 12 липня до 18:00 20 липня, та до 18:00 26 липня – для тих, хто вступає лише на основі результатів ЗНО.
Підготувала Валентина Савчук

Розділ новин: 

Коментарі