Що обговорювали на сесії Оваднівської сільської ради

Думаєте, дебати та ретельне обговорення питань порядку денного бувають тільки на сесіях міської чи районної рад? Ні. Більш ретельно до виконання депутатських обов’язків ставляться саме депутати сільських рад. Роблю такий висновок із нещодавньої поїздки до села Овадне, де разом із заступником голови Володимир-Волинської районної ради Павлом Карпюком побувала на сесії цієї сільської ради.
Понад 20 питань порядку денного депутати обговорювали та приймали більше двох годин. І це не дивно, адже всі вони стосуються сіл, де безпосередньо мешкають самі депутати. Так депутат Ольга Ліщук підняла питання відсутності аптечного пункту в селі Овадне, і, як варіант вирішення проблеми, було запропоновано звернутися з листами-проханнями до усіх аптек у Володимирі-Волинському, аби хтось з них відкрив аптечний пункт в Овадному.
Сільський голова Сергій Панасевич розповів, що з незрозумілих причин у п’ять разів зменшилися доходи від акцизу на пальне: якщо раніше в бюджет сільської ради надходило 100-120 тисяч гривень, то тепер суми значно менші.
Проблемою для села цього року стали пожежі, яких лише за літо виникло п’ять. Одна – біля місцевого дитячого садка, де невідомі поки що особи підпалили солом’яні тюки, які мали йти на опалення дитсадка.
Невирішеною є ситуація із перевізником. Наразі на маршруті не їздить перевізник Марія Проскура, проти якої люди перекривали дороги з вимогою усунути її від обслуговування маршруту до сіл Оваднівської сільської ради. Але у Волинському обласному управлінні транспорту та інфраструктури оголосили новий тендер на перевезення, і тепер селяни побоюються, аби той самий перевізник знову не повернулася на маршрут, і всіляко підтримують перевізника Ігоря Павловського, у якого і автобуси кращі, і зривів рейсів немає.
Заслухали на сесії депутати звіт керівника ВУЖКГ, який підняв питання боргів за воду мешканцями так званого «вчительського будинку» та розповів про ліквідацію поривів у селі Жовтневе. У планах керівника налагодити вивіз сміття з території сільської ради. В Овадному вже встановлено сміттєві контейнери, і ВУЖКГ рекомендує мешканцям укладати договори на вивіз сміття. Плата не є високою – 2.50грн. на місяць. Ще одним нововведенням стане відкриття в Овадному пункту прийому склотари та пластику, що теж значно зменшить засміченість території.
Готуються у селі й до відкриття третьої групи у дитсадку, в якій займатимуться 25 дітей.
Ще на сесії виділили земельні ділянки учасникам АТО, а двом мобілізованим мешканцям сільради – по 600 гривень матеріальної підтримки.
Дещо подискутували депутати з призначенням дати відзначення Дня села, адже цьогоріч Овадному виповнюється 370 років з часу першої письмової згадки.
Директор Оваднівського професійного ліцею Василь Ролюк обурювався тим, що в селі побільшало точок продажу самогону. За пропозицією сільського голови було вирішено звернутися до начальника Володимир-Волинської міліції, щоб провели рейди по точках самогоноваріння.
Ярослава Вознюк, с.Овадне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі