що думають володимир-волинці про ситуацію на митниці

h6>
Людям уривається терпець стояти в чергах при перетині кордону в Устилузі, де панує принцип «Що хочу, те й роблю». Люди, не згідні із правилами, встановленими самозванцями–активістами, блокували митницю, адже державний кордон – не чиясь приватна власність! І контролюватися він має не «Галею» чи «Петром», а певною, встановленою у нормальній державі структурою. За останні два роки безладу в країні знущання з українського народу дійшло до краю. Люди не мають роботи, а ті, що працюють, отримують зарплати, на які не те що жити, а й вижити неможливо!
А, як відомо, риба гниє з голови. Чого тільки варті опубліковані статки нашої влади! А скільки приховано? Тому й народ хоче легших і високих заробітків. Контрабанда – ось основний заробіток людей, які прагнуть перетнути кордон. От тільки черги стали надто великими, стояти доводиться по 20-36 годин! Але знайшлися «активісти», що пишуть списки, але ті списки часто губляться, а замість них з’являються нові, де поміж записаних є проплачені. Ось люди і збунтувалися, бо корупція і «активістів бере».
А тим часом країна заростає бур’янами, стоять заводи. Але ж наш шлях в Європу! Як подивишся на захаращену дорогу від П’ятиднів до Зосіна, то й бачиш, як наше цивілізоване населення їде у цивілізацію. Тільки ким ми там будемо, ніхто не задумується… А даремно.
Від себе скажу: бере сором. А вигадувати нічого не потрібно. Перейдіть міст на кордоні і подивіться, як ця робота організована на польській стороні. Так само зробіть і у себе.
І ще порада: навчіться поважати одне одного, адже ми всі – громадяни однієї країни – України, яку так любимо!
Ніна Березіна

Бунт на митниці
Досі не вирішене питання, хто ж буде контролювати сервісну зону перед в’їздом до митно-пропускного пункту «Устилуг».
Найболючішою проблемою в області є невпорядкованість перетину кордону з Польщею. Останні декілька місяців навести лад на сервісній зоні перед Устилугом намагалися громадські активісти. Та водії і пасажири, які часто перетинають кордон, невдоволені, як контролюється сервісна зона перед МПП. Минулого тижня вони перекрили в’їзд на митницю. Одні мітингувальники були проти громадських активістів, вимагали, щоб повернулась назад поліція або прикордонники. Аргументи: втрата списків, «лівак» - люди, які за певну винагороду їхали поза чергою. Громадські організації і ті, що їх захищали заперечували претензії щодо непрозорості черги, втрати списків. А збільшення черг пояснювали зростанням кількості автомобілів, які їдуть у Польщу.
Устилузькі депутати та міський голова пояснювали протестувальникам, що на черговій сесії буде ухвалене рішення про прийняття людей у муніципальну поліцію. Але чи ці п’ять чоловік вирішать болюче питання. І чи не буде те саме, що творили попередники. Питання залишається відкритим.
Коментар як журналіста:
Проблема переїзду на митному посту буде доти, доки на рівні держави не вирішать це питання із машинами на закордонних номерах. Законопроекти подані до Верховної Ради, але досі не вирішені.
Коментар як громадянки України:
Безробіття, малі зарплати та пенсії змушують людей іти на злочини проти не тільки своєї держави, а і сусідніх.
Антоніна Солодуха

Події, які змусили заблокувати митний переїзд Устилуг-Зосін
Невеличке затишне містечко Устилуг в зимовий період виглядає досить привабливим, адже тут знаходиться одна із сучасних у західному регіоні митниць. 20 січня люди, які перетинали цей кордон, його заблокували і міському голові висунули свої вимоги. У країні ростуть ціни, і люди змушені їхати за кордон. Колись черги контролювали прикордонники разом з поліцією, тепер відмовляються і ті, й інші. Міський голова організував роботу активістів, поки створять муніципальну поліцію. Активісти недобросовісно відносяться до своїх обов’язків: зникають списки, їдуть «ліваки», беруть кошти за позачерговий в’їзд. Через митницю їдуть з усієї області. Якщо колись в «живій» черзі можна було потрапити за кордон за 7-8 годин, то тепер треба чекати 32-38 годин. Виникає питання: «Чому така низька прохідність через кордон, і чи дійсно настільки збільшилась кількість машин?»
Блокування в’їзду нічого не вирішує. Питання залишається відкритим.
Валентина Рудь

Розділ новин: 

Коментарі