Що чекає українців у 2020 році

Публікації

Ми зібрали найцікавіші цифри, які точно відіб’ються на наших кишенях. Усе про економічні та соціальні сюрпризи, що готує нам новий рік..
Курс долара
Експерти кажуть, якщо політика Нацбанку не зміниться, долар може впасти ще. За іншим сценарієм, з нового року долар почне рости – до 25-26 гривень.
Зарплати і пенсії
Пенсія підросте у липні менш ніж на сто гривень - 1712 грн. А з грудня додадуть ще 57 гривень. Також перерахунок пенсії роблять автоматично 1 березня ще з минулого року.
А от мінімальна зарплата зросте на 550 грн. - до 4 тисяч 723 гривень. Це важливо, адже від мінімалки відштовхуються при розрахунку єдиного соціального внеску. З нового року ЄСВ зросте більш як на 100гривень.
Підвищать і прожитковий мінімум до 2189 грн, зараз 2102 грн. Молодих вчителів, які працюють менше 10 років, чекає разова виплата у 21 тисячу гривень.
ФОПи
З 1 жовтня 2020р. фізичні особи-підприємці повинні будуть використовувати РРО(реєстратори розрахункових операцій). Це стосується ФОПів II-IV груп, які працюють у сфері торгівлі, зокрема в Інтернеті, громадського харчування та послуг. Решта має перейти на РРО із 2021 року.
Газ і тепло
Із 1 січня по 1 травня тариф на газ буде фіксованим – 6600грн за тисячу кубометрів. І це на 12% дешевше, ніж у січні 2019 року. Однак до цифри 6600 треба додати тариф на транспортування, розподіл, націнку постачальника з ПДВ. З нового року ці тарифи теж переглянуть у два етапи.
Субсидії
У 2020-му уряд виділить на субсидії менше грошей. 47 мільярдів 600 мільйонів гривень. Водночас змінять формулу розрахунку субсидії. І теж не на користь споживачів. Щоб порахувати, якою буде ваша субсидія, потрібно дохід одного члена сім’ї розділити на два прожиткових мінімуми і помножити на 20%. Це нововведення вступить у силу із 1 травня 2020.
Бензин і скраплений газ
До Нового року бензин і дизпаливо трішки подешевшали. Цього року прогнозують подальше зниження цін на ці види палива. А от скраплений газ через дефіцит і проблеми з поставками подорожчає.
Штрафи
Більше стягнуть і з тих, хто сів за кермо у нетверезому стані. Штрафні санкції від 17 до 32 тисяч гривень і позбавлення посвідчення водія до 3 років. У разі повторного порушення – стягнуть до 51 тисячі гривень і також заберуть посвідчення.
Медицина
Із квітня 2020р. медична реформа запрацює на повну на всіх. Для цього кожен медичний заклад має відповідати вимогам Нацслужби, а вже потім підписати із нею договір. Пріоритет – це лікування інсультів та інфарктів, ендоскопія для раннього виявлення раку, мамографія, пологи та лікування новонароджених. За ці послуги НСЗУ перераховуватиме медзакладам кошти за підвищеним тарифом.
Трансплантація
Попри чутки, запуск системи трансплантації не відтерміновується на рік. Переносять лише обов’язковість функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Ця база діятиме у тестовому режимі із квітня 2020. А до 2021р. має запрацювати у робочому режимі.
ЗНО по-новому
У 2020 університети вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирирічної давності. Виняток – іноземна мова. ЗНО тепер здаватимуть і після бакалаврату для атестації студентів. Результати також можна використати для прийому в магістратуру. А дипломи державного зразка - скасовують. Кожен університет видаватиме власні дипломи.

Розділ новин: 

Коментарі