Що буде із закладами культури району після реформи децентралізації влади?

28 вересня відбулося чергове засідання громадської ради при Володимир-Волинській РДА. Розглядався стан справ і перспективи розвитку культури у районі. З інформацією виступила начальник відділу культури і туризму при РДА Галина Руденчук. Вона зокрема зазначила, що хоча на утримання закладів культури у селах з районного бюджету кошти виділяються регулярно, матеріально-технічна база будинків культури та клубів здебільшого залишає бажати кращого. Проте у І півріччі поточного року зріс обсяг надання платних послуг у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 182,6 тисячі гривень. Заробляють заклади культури і за рахунок здачі приміщень в оренду. Загальна сума по району за перші два квартали – 146,6тис.грн. Левову частку цих коштів отримав районний будинок культури – 144,1тис.грн. Водночас поповнилися новою літературою бібліотечні фонди.
Галина Руденчук окреслила основну проблему галузі культури – брак коштів на утримання закладів. 32 із них потребують ремонту. Плачевним залишається стан РБК, який конче потребує капремонту, у тому числі реконструкції даху та заміни вікон і дверей. Зимнівська ОТГ взагалі відмовилася виділяти кошти на утримання будівлі. Устилузька ОМТГ перерахувала кошти за перший квартал, які були закладені у видатки бюджету громади, а далі фінансування припинить. Що буде після реформи децентралізації, коли весь район поділять на об’єднані громади і районного бюджету вже не буде, наразі невідомо. Ще більш туманними залишаються подальші перспективи, коли Волинь матиме всього 3-4 райони, адже реформа децентралізації не закінчиться лише формуванням ОТГ.
Аби вислухати позиції Зимнівської та Устилузької громад, на засідання ГР буди запрошені їхні представники. Попри обіцянки, із Зимного не приїхав ніхто. А голова Устилузької міської ради Віктор Поліщук свою присутність на громадській раді пояснив тим, що йому не байдужа доля галузі культури району. Пояснив і причину відмови фінансування РБК, яка полягає в тому, що на території громади є свої заклади культури, які потребують значних капіталовкладень. Так повністю відремонтовані П’ятиднівський та Зорянський будинки культури. Проводиться капремонт БК м.Устилуг, де минулого року замінили всі вікна та двері, на цей рік запланований ремонт покрівлі, а на 2018-ий – системи опалення. У Хотячеві немає клубу, і цю проблему буде усунено після реконструкції частини будівлі дитсадка під заклад культури. Словом, громада бачить свої потреби і сама вирішує, куди спрямовувати кошти. А зайвих грошей, звісно, немає.
Аналогічна проблема назріває і з приміщенням центральної районної бібліотеки. Присутня на засіданні провідний бібліотекар закладу Тетяна Грищук наголосила на тому, що ЦРБ потрібна району, адже є методичним центром, який надає методичну та практичну допомогу всім бібліотечним закладам Володимирщини. Тож Тетяна Олександрівна закликала керівників громад допомагати та підтримувати державні заклади культури району заради збереження усіх культурних надбань.
Після дискусії члени громадської ради винесли рішення повернутися до розгляду даного питання після місцевих виборів, коли на території району буде створено ще дві об’єднані громади – Зарічанську та Оваднівську і з’явиться можливість дізнатися думку всіх керівників ОТГ, а також голів Березовичівської, Хобултівської та Хмелівківської сільрад, які поки що залишаються на території району самостійними органами місцевого самоврядування.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі