Щедрість землі волинської, святий хліб наш і розмаїття короваїв - це все наш фестиваль «Український коровай-сузір’я» (ФОТО)

І знову у парку Слов’янському в останню неділю золотого вересня засяяло сузір’я волинських короваїв. Зі всієї Волині прибули до древнього княжого міста гості, серед яких знані коровайниці, фольклорні колективи, народні майстри. Розквітли вишивки, запишалися снопи, веселкою заграли вироби народних умільців. Та найбільше вражали короваї, справжні витвори умілих майстринь, які символізують вічність наших традицій, багатство землі нашої, щиру гостинність українців.
Кращі майстрині Волині створили диво-короваї
А короваї - заквітчані, пишні, вражаючі формами та дизайном - найбільше привертали увагу гостей. Таки справжнє сузір’я створили вони на святковому небосхилі фестивалю. Що не коровай, то диво. Просто вражає – наскільки у майстринь-коровайниць вистачає фантазії та уяви, щоб кожного року створювати нові оформлення своїх випічок. Цього року на фестивальній сцені з рук очільників Володимир-Волинської РДА та районної ради Наталії Василець та Романа Гука отримали грамоти та грошові премії 40 майстринь-коровайниць. Це Катерина Демчук зі Стенжарич, Лариса Сав’юк з Новосілок, Людмила Пузик з Ласкова, Наталія Гонтарук з Зимного, Катерина Ботулай з Березович, Світлана Левицька з Лудина, Ірина Дячук з Хобултови, Тетяна Гукало з Суходол, Тетяна Луньова з Заріччя, Віра Прусицька з Верби, Мирослава Адамчук з Устилуга, Юлія Фесик з Овадного, Галина Оніщук з Шистова, Лариса Мельничук з Бубнова, Світлана Журавель з Овадного, Катерина Орган з Ласкова, громадська організація «Союзу українок» з міста Устилуг, Валентина Сенатор з Білина, Олена Поліщук з села Ягідне Турійського району, Валентина Федорук з Володимирівки, Валентина Назарчук, Тетяна Пархомчук, Катерина Яромолюк з смт. Колки, Віра Коваль з селища Луків, Катерина Ткачук, Юлія Соловко, Наталія Федорчук з Ново волинська, Валентина Карамач з села Острів’я Шацького району, Ірина Данилюк з селища Шацьк, Оксана Патер з села Жашковичі Павлівської сільської ради, Олена Місюра з села Доротище Ковельського району, Ніна Савчук з села Нуйно Камінь-Каширського району, Марія Ахметшина з міста Луцьк, Галина Бондарук з Горохова, Валентина Корецька з смт. Ратне, Марія Поліщук з Рожищ, Ніна Павлюк з Маневич, Оксана Крутій з села Губин Локачинського району, Тетяна Угринович з села Забороль Луцького району.
І в адресу майстриням - аплодисменти!
Алею парку прикрасили весільні світлини, вишиті рушники та картини
Відповідно до тематики фестивалю – вшанування українських національних традицій та народної творчості – на одній з алей Слов’янського парку розмістилося одразу декілька виставок..
Як і минулого року, гості мали змогу переглянути величезну добірку вишитих рушників від кожного із сіл району, яка доповнилася новими роботами. Окрім назви населеного пункту, де був виготовлений рушник, на кожному з виробів був представлений орнамент та кольорові забарвлення, характерні тому чи іншому селу.
Спеціально до фестивалю учні навчальних закладів району підготували чудові малюнки із зображенням хліба, короваю, колосків пшениці, хліборобів на золотавих полях, неперевершених майстринь-коровайниць, що творять дива кондитерського мистецтва, та чудових українських пейзажів.
Велике місце зайняла добірка вишитих картин та живопису, виготовлених талановитими руками жителів району. Дуже цікавою сучасному глядачеві була презентація старовинних знарядь праці, якими користувалися наші діди та прадіди, обробляючи землю, та в повсякденному побуті.
Сповненою креативом, винахідливістю та великим художнім смаком були композиції з природного матеріалу, виготовлені учнями та педагогами навчальних закладів району. Кожна така робота – це результат любові та натхнення, тому й вийшли вони настільки цікавими, яскравими та неповторними, що на їхньому фоні залюбки фотографувалися численні відвідувачі фестивалю.
А найбільш зворушливою стала ретро-виставка весільних світлин. Кожна із цих фотографій – це окрема історія народження нової родини, а також цікава розповідь про особливості вбрання наречених у минулому, про миті щастя і водночас хвилювання у незабутні моменти життя.
Гармонію людини і праці символізували витвори народних умільців
Відразу при вході до парку Слов’янського відвідувачів інтригувала виставка старовинних знарядь праці. Напівзабуті діжки, кочерги, глеки, верстати наче нагадували: хліб і коровай - це передусім результат людської праці. Народні умільці зі всієї Волині представляли свої витвори: вироби з лози, воскові фігури, жіночі оздоби, кухонне начиння для презентів тощо.
Оригінальною, як завжди, була виставка снопів. Слід сказати, що на цей раз снопи мали досить поважний, навіть заможний вигляд. Особливо подобався відвідувачам сніп у вигляді герба України – Тризуба. Бажаючі навіть фотографувалися біля нього.
На жаль, на цьогорічному фестивалі не були представлені вироби волинських пекарень, лише Володимир-Волинський хлібозавод, як завжди, презентував свій коровай і традиційні вироби.
Дефіле весільних суконь: від ретро до сучасності
Родзинкою цьогорічного фестивалю «Український кровай-сузір’я» стало дефіле весільних суконь, які, починаючи з 50-х років минулого століття і до наших днів, зберігалися у родинах як сімейні реліквії. Цікаво було подивитися, як змінювалася мода на весільне вбрання протягом останніх 60 років.
Ідея проведення ретроспективного дефіле належить оргкомітету фестивалю, а організувала показ громадська організація «Creative studio». Всього на показі було представлено біля 30-ти суконь. Більшість з них - класичні білі, але й були кольору айворі та одне ніжно-блакитне, проте кожне по-своєму гарне та вишукане. Переважали довгі й пишні плаття, були й прямі довжиною міді або виконані в стилі «бохо». 15 дівчат-моделей, що дефілювали по подіуму біля малої сцени у парку «Слов’янський», перетворилися на чарівних наречених. Серед них переможниці конкурсу «Княжна Володимира» Анна Кондисюк (2014р.), Анастасія Тимощук (2017р.) та Вікторія Жеребцова (2018р.). Усі зібрані сукні підготували для показу і підібрали дівчатам працівники районного будинку культури.
Кожен вихід супроводжувався аплодисментами численних глядачів. Особливого настрою додавав музичний супровід – популярні українські пісні минулих років та чудова сонячна погода. Локація, що додала новизни фестивалю, вийшла дуже красивою.
Ніна Матвієнко: «Мої мільйони – це мільйони моїх слухачів»
Гостею фестивалю «Український «Коровай –сузір’я» була відома виконавиця український пісень, народна артистка України Ніна Матвієнко. На початку фестивалю у приміщенні районної державної адміністрації відбулась зустріч співачки з журналістами. Ніна Митрофанівна відповіла на всі поставлені їй запитання. Передусім співачка зазначила, що останнім часом концертує мало, оскільки запрошення надходять рідко. В основному виступає в супроводі камерних оркестрів, останнім часом це ансамбль «Божичі». Дуже мало запрошує і Волинь, на що голова райради Роман Гук запевнив: «Ми виправимося». Останнім часом співачка співпрацює з Монатіком, якого вважає досить порядною, дуже духовною людиною.
Свою точку зору Ніна Матвієнко висловила щодо виступів перед українськими воїнами, зокрема в зоні військових дій.
- Я двічі була у Слов’янську, але безпосередньо перед воїнами не виступала. Я не знаю, що їм співати. Я з самого початку була проти цієї війни і вважаю, що це все ж війна між братами.
Представників ЗМІ цікавили як робочі, так і сімейні будні знаменитої співачки. Ніна Митрофанівна розповіла, що у неї велика сім’я, яка потребує турботи. Нормальним для себе вважає мити посуд, прати, чистити взуття, готувати страви. «Інколи забуваю, що я акторка», - усміхнулася пані Матвієнко.
З болем говорила співачка про велику фінансову залежність співаків у світі шоу-бізнесу. Так, щоб зробити кліп, потрібно 10 тисяч доларів, на виготовлення фонограми – 5 тисяч. На запитання про те, чи, відвідуючи інші країни, мала бажання лишитися там назавжди, відповіла, що постійно сумувала за домівкою. На думку співачки, українська молодь не повинна сильно захоплюватися європейською культурою, бо, на жаль, переймає тільки гірше. Слід збагачувати свою, національну культуру, яка є унікальною.
Декілька слів Ніна Митрофанівна сказала і про історію своєї родини. ЇЇ дід, Давид Матвієнко, був заможною людиною. Згідно вивченого родоводу, він походив від коростенських князів.
На початку святкового концерту Ніна Матвієнко подарувала слухачам вінок чарівних українських пісень. Володимирська публіка щиро вітала свого «українського соловейка».
- Я не нажила мільйонів, бо була на державній роботі. Мої мільйони – це мільйони моїх глядачів, - виголосила співачка

Розділ новин: 

Коментарі