«Шахтарів під землею має бути втричі більше тих, хто на поверхні, а не 50 на 50»

У понеділок, 19-го вересня, місто гірників з робочим візитом відвідав голова ОДА Володимир Гунчик. У приміщенні міськвиконкому відбулася його зустріч із представниками шахтарських колективів.
Губернатор висловив своє бачення стосовно розвитку вугільної галузі Волині, акцентуючи увагу присутніх на добудові 10-ї шахти, і закликав вугільників сконцентруватися, на якийсь час забути про всі попередні суперечки та власні амбіції, зосередивши зусилля на вибиванні фінансування для будівництва копальні.
-Є три варіанти запуску десятої. Перший – держава добудовує шахту, другий – держава дає гарантії, видавши відповідну постанову Кабміну або рішення уряду про залучення інвестицій, і третій – держава передає будівництво приватному інвестору. Мені більше імпонує 2-й варіант. Щодо першого, то у держави немає коштів. У проекті бюджету на 2017 рік на десяту шахту виділено тільки 20млн.грн. Щодо 3-го варіанту, то в інвестора будуть проблеми через амбіції держави, яка вклала кошти в будівництво. Шахти №9 і «Бужанська» мають працювати через людський потенціал. Керівники копалень та профспілковий колектив повинні розуміти, з чим їхні підприємства йдуть у 2017 рік. Тільки тоді можна говорити про перспективи, - наголошував губернатор.
На скарги «генерала» Миколи Пирога та керівників копалень про високу собівартість вугілля і плинність кадрів він відповів так:
-«Волиньвугілля» давно треба реорганізувати. Має бути один блок управління: гендиректор ДП повинен бути директором 10-ї шахти, а його заступники – директорами інших шахт. Кількість тих, хто працює на поверхні, має бути втричі меншою за кількість тих, хто під землею, а не 50 на 50 (на даний момент в управлінні «Волиньвугілля» працює 70 управлінців). Тоді й собівартість вугілля не буде такою високою.
Директору «Бужанської», який заявив, що для того, щоб запустити третю лаву і вивести підприємство на нуль, потрібно 7,9млн.грн., губернатор пообіцяв дати ці гроші впродовж кількох днів, але попередив: якщо це просто заява, директор залишиться без посади. Пообіцяв пан Гунчик також 19-20млн.грн. і керівнику шахти №9, вугілля якої не потребує збагачення і може без посередників бути реалізоване кінцевим споживачам на території області. При цьому наголосив, що всі підприємства Волині, які перейшли на альтернативне паливо, мають використовувати вугілля, а не дрова, бо при такій роботі «на Волині через десять років взагалі не залишиться лісів». Пообіцяв губернатор потурбуватися перед високопосадовцями і про відміну наказів на заборону вивозити вугілля машинами.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі