Українка Оксана Реус та американець Келвін Макхлоукен побралися «завдяки» аферистській системі «Нігерійських листів».
Ця історія здається неймовірною головним чином тому, що відбулася вона насправді. Та чого тільки не трапляється у нашому житті. У Оксани Реус, чиє родове коріння проростає на нашій володимирській землі, як і у всіх сучасних молодих людей, була пристрасть до Інтернет-мереж. Її сторінки були і в «Однокласниках», і в «Контактах», і у Фейсбуці. Саме на Фейсбук до дівчини в друзі напросився білявий американський офіцер Келвін Макхлоукен, який проходив службу в Афганістані. Завелася активна переписка, та офіцер, мабуть, не любив тягнути лямку і через два дні вже освідчився дівчині в палкому коханні та запропонував стати його дружиною. В Оксани затріпотіло серце. Невже з’явився той принц, про якого мріє кожна дівчина і якого дехто чекає все життя?! А тут ще й американець! Не роздумуючи, дівчина дала згоду. Ах, яким щасливим відчував себе Келвін, як ніжно називав кохану, як просив її берегти себе. Ну а у Оксани від щастя аж крутилася голова. Коли ж Келвін написав, що скоро закінчується його контракт, він повертається до Штатів і тоді приїде до Оксани в Україну, у дівчини аж дух перехопило. Більше того, Келвін повідомив, що переведе їй значну суму американських доларів на придбання будинку для спільного проживання. Які райдужні мрії виникали в уяві дівчини! Та раптом Келвін написав, що перевести гроші банком не може, оскільки в Афганістані тривають воєнні дії, однак він планує скористатися послугами особливої дипломатичної місії, яка передає посилки безпосередньо в руки адресата. Американець радив, що краще було б, якби кохана поклала їх на свій депозитний рахунок. Оксана розгубилася. Класти таку велику сумиу в банк вона побоялася. Мало хто може зацікавитися, звідки у неї, простої дівчини, такі гроші. Тримати гроші у себе вдома, як ще радив Келвін, теж було небезпечно. Розгублена Оксана стала молитися Богу, аби все обійшлося добре, та Господь краще за людей знає ситуацію і допоміг дівчині по-своєму.
Келвін повідомив, що посилка на її адресу уже в дорозі, але дипломат їде в Україну через Іран. Та раптом офіцер прислав розпачливе повідомлення про те, що в аеропорту Тегерана посилку заблокували і, оскільки вона адресована Оксані, дівчині необхідно заплатити п’ять тисяч доларів за розмитнення. «Допоможи мені! – благав Келвін. – Інакше ми втратимо все». Та чим могла зарадити Оксана? Хто насмілився б позичити їй таку велику суму? Пригнічена, сиділа дівчина біля комп’ютера, бездумно переходячи з одного сайту на інший, і раптом їй кинулася в очі рубрика під назвою «Не вірте американським офіцерам». Коли Оксана прочитала переписку жінок багатьох національностей, у неї волосся стало дибом. Виявляється, вона переписувалася із шахраєм, який видавав себе за американського офіцера з метою витягти з довірливої українки гроші.
Ця шахрайська система була вже добре відома у світі. Вона навіть мала назву «Нігерійські листи», так як її створили шахраї з Нігерії. В лапи хитрих обманщиків потрапило багато жінок, в основному слов’янок та латиноамериканок. «Нігерійська» система поширилась по всьому світу. Шахраї використовували імена не лише офіцерів, але й генералів та адміралів американської, британської та французької армій. В «любовні» листи аферистів потрапив навіть Джозеф Данфорд, голова Об’єднаного комітету начальників штабів Пентагону. Данфорд через соціальні мережі вибачився перед жінками за аферу шахраїв і з американською галантністю запевнив, що він закоханий у всю прекрасну половину людства.
«Цих аферистів теоретично можна знешкодити, але практично складно. Справа в тому, що в нігерійській афері задіяні юристи, працівники банків, психологи і навіть дипломати. Отож шановним жінкам слід проявляти велику обачність, а ще краще при нагоді дізнатися, чи існують реально люди, від імені яких вам пишуть, і зв’язатися з ними», - сказав Малькольм Терибул, прем’єр-міністр Австралії.
Оксана була у розпачі. Омріяне життя в Америці, щасливий шлюб перетворилися на синього птаха, який, змахнувши крилами, примарою розтанув у темній далині. Однак останні слова австралійського прем’єра все ж спонукали дівчину до дії. Їх захотілося дізнатися, чи існує насправді Келвін Макхлоукен, і повідомити йому про те, що його іменем підло користуються шахраї. Після декількох спроб їй це вдалося. Келвін дійсно існує, проживає у Х’юстоні. З армії він демобілізувався декілька років тому і нині займається приватним бізнесом. Він не одружений і вважає за честь познайомитися зі шляхетною українкою. Переписка тривала майже півроку. Потім були дзвінки по телефону. Оксана заочно познайомила Келвіна з двоюрідним братом Вадимом, який у Києві займався спорідненим з Келвіном бізнесом. І раптом дзвінок Вадима: « Оксанко! Келвін тут, у Києві! Він чекає на тебе!»
Нині Оксана і Келвін проживають у Х’юстоні. У них уже є маленький син. Історію свого знайомства обоє вважають повчальною і закликають молодих людей бути обережними щодо знайомства через Інтернет, а також радять ніколи не втрачати надії на те, що птиця щастя прилетить у ваше життя. Правда, важко передбачити, з якого боку вона з’явиться, можливо, зовсім з неочікуваного…
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський – м.Луцьк
Реклама
Шахраї допомогли двом людям знайти одне одного
Розділ новин:
Коментарі