Шахраї допомогли двом людям знайти одне одного

Українка Оксана Реус та американець Келвін Макхлоукен побралися «завдяки» аферистській системі «Нігерійських листів».
Ця історія здається неймовірною головним чином тому, що відбулася вона насправді. Та чого тільки не трапляється у нашому житті. У Оксани Реус, чиє родове коріння проростає на нашій володимирській землі, як і у всіх сучасних молодих людей, була пристрасть до Інтернет-мереж. Її сторінки були і в «Однокласниках», і в «Контактах», і у Фейсбуці. Саме на Фейсбук до дівчини в друзі напросився білявий американський офіцер Келвін Макхлоукен, який проходив службу в Афганістані. Завелася активна переписка, та офіцер, мабуть, не любив тягнути лямку і через два дні вже освідчився дівчині в палкому коханні та запропонував стати його дружиною. В Оксани затріпотіло серце. Невже з’явився той принц, про якого мріє кожна дівчина і якого дехто чекає все життя?! А тут ще й американець! Не роздумуючи, дівчина дала згоду. Ах, яким щасливим відчував себе Келвін, як ніжно називав кохану, як просив її берегти себе. Ну а у Оксани від щастя аж крутилася голова. Коли ж Келвін написав, що скоро закінчується його контракт, він повертається до Штатів і тоді приїде до Оксани в Україну, у дівчини аж дух перехопило. Більше того, Келвін повідомив, що переведе їй значну суму американських доларів на придбання будинку для спільного проживання. Які райдужні мрії виникали в уяві дівчини! Та раптом Келвін написав, що перевести гроші банком не може, оскільки в Афганістані тривають воєнні дії, однак він планує скористатися послугами особливої дипломатичної місії, яка передає посилки безпосередньо в руки адресата. Американець радив, що краще було б, якби кохана поклала їх на свій депозитний рахунок. Оксана розгубилася. Класти таку велику сумиу в банк вона побоялася. Мало хто може зацікавитися, звідки у неї, простої дівчини, такі гроші. Тримати гроші у себе вдома, як ще радив Келвін, теж було небезпечно. Розгублена Оксана стала молитися Богу, аби все обійшлося добре, та Господь краще за людей знає ситуацію і допоміг дівчині по-своєму.
Келвін повідомив, що посилка на її адресу уже в дорозі, але дипломат їде в Україну через Іран. Та раптом офіцер прислав розпачливе повідомлення про те, що в аеропорту Тегерана посилку заблокували і, оскільки вона адресована Оксані, дівчині необхідно заплатити п’ять тисяч доларів за розмитнення. «Допоможи мені! – благав Келвін. – Інакше ми втратимо все». Та чим могла зарадити Оксана? Хто насмілився б позичити їй таку велику суму? Пригнічена, сиділа дівчина біля комп’ютера, бездумно переходячи з одного сайту на інший, і раптом їй кинулася в очі рубрика під назвою «Не вірте американським офіцерам». Коли Оксана прочитала переписку жінок багатьох національностей, у неї волосся стало дибом. Виявляється, вона переписувалася із шахраєм, який видавав себе за американського офіцера з метою витягти з довірливої українки гроші.
Ця шахрайська система була вже добре відома у світі. Вона навіть мала назву «Нігерійські листи», так як її створили шахраї з Нігерії. В лапи хитрих обманщиків потрапило багато жінок, в основному слов’янок та латиноамериканок. «Нігерійська» система поширилась по всьому світу. Шахраї використовували імена не лише офіцерів, але й генералів та адміралів американської, британської та французької армій. В «любовні» листи аферистів потрапив навіть Джозеф Данфорд, голова Об’єднаного комітету начальників штабів Пентагону. Данфорд через соціальні мережі вибачився перед жінками за аферу шахраїв і з американською галантністю запевнив, що він закоханий у всю прекрасну половину людства.
«Цих аферистів теоретично можна знешкодити, але практично складно. Справа в тому, що в нігерійській афері задіяні юристи, працівники банків, психологи і навіть дипломати. Отож шановним жінкам слід проявляти велику обачність, а ще краще при нагоді дізнатися, чи існують реально люди, від імені яких вам пишуть, і зв’язатися з ними», - сказав Малькольм Терибул, прем’єр-міністр Австралії.
Оксана була у розпачі. Омріяне життя в Америці, щасливий шлюб перетворилися на синього птаха, який, змахнувши крилами, примарою розтанув у темній далині. Однак останні слова австралійського прем’єра все ж спонукали дівчину до дії. Їх захотілося дізнатися, чи існує насправді Келвін Макхлоукен, і повідомити йому про те, що його іменем підло користуються шахраї. Після декількох спроб їй це вдалося. Келвін дійсно існує, проживає у Х’юстоні. З армії він демобілізувався декілька років тому і нині займається приватним бізнесом. Він не одружений і вважає за честь познайомитися зі шляхетною українкою. Переписка тривала майже півроку. Потім були дзвінки по телефону. Оксана заочно познайомила Келвіна з двоюрідним братом Вадимом, який у Києві займався спорідненим з Келвіном бізнесом. І раптом дзвінок Вадима: « Оксанко! Келвін тут, у Києві! Він чекає на тебе!»
Нині Оксана і Келвін проживають у Х’юстоні. У них уже є маленький син. Історію свого знайомства обоє вважають повчальною і закликають молодих людей бути обережними щодо знайомства через Інтернет, а також радять ніколи не втрачати надії на те, що птиця щастя прилетить у ваше життя. Правда, важко передбачити, з якого боку вона з’явиться, можливо, зовсім з неочікуваного…
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський – м.Луцьк

Розділ новин: 

Коментарі