Самозцілення через творчість

Днями в історичному музеї Нововолинська відбулася презентація виставки сакральних ікон та живопису на склі, створених бійцями АТО під час медико-психологічної реабілітації на заняттях з арт-терапії в рамках проекту «Зігрій душу», який у жовтні відзначив рік свого існування. Виставку презентувала волонтер Ковельського центру допомоги бійцям 51-ї ОМБр і куратор проекту Анна Лисакова. В експозиції, яка налічує 37 картин, представлені роботи Ігоря Ковача, Сергія Губера, Сергія Зварича, Артема Олімпіюка, Андрія Соломіна, Костянтина Кошарного, Юрія Козакова, Ігоря Олійника, Даші Черниш, Олени Тарасюк, Сергія Лупара, Едварда Моровського, Олега Никитюка, Олени Снісаревської, Віталія Форманюка, Олександра Собчука, Миколи Трофімука, Олександра Когута, Руслана Кашаюка та нововолинця Олександра Гралюка. За словами Анни Лисакової, ці картини вже побачили шанувальники мистецтва у Польщі, Бельгії та Великобританії, а також лучани. Своїми спогадами про перебування в зоні бойових дій із присутніми поділилися: боєць спецбатальйону «Айдар», який пройшов таку арт-терапію, Віталій Панасюк; волонтер Віталій Фіркевич та боєць-художник 51-ї бригади Павло Юрчук.
-Мета виставки творчих робіт солдатів – привернення уваги суспільства до проблеми бійців АТО, популяризація даного виду медико-психологічної реабілітації та знаходження коштів на подальшу реалізацію нашого проекту, - каже Анна Лисакова. – І ці картини є свідченням позитивних результатів спільної реабілітаційної роботи, яку проводять із військовими в рамках проекту психологи Олена Звєрєва й Олена Тарасюк та член Національної спілки художників України, засновник і керівник арт-студії «П’ятерня», психолог-реабілітолог та арт-терапевт Тетяна Мялковська. Медико-психологічна реабілітація бійців включає в себе заняття з арт-терапії (засіб вільного самовираження і самопізнання). Художня творчість допомагає людям, які побували на війні та пройшли «сім кругів пекла», зрозуміти й оцінити свої почуття, спогади, образи майбутнього, знайти час для відновлення життєвих сил і спосіб спілкування із собою, вивільнити психіку від негативних спогадів, страхів і тривожних думок, не дозволити негативним емоціям опанувати підсвідомість і виробити комплекси. Спираючись на символіку і власний творчий потенціал, людина здатна досягти самозцілення. Символічні образи являють собою способи вирішення внутрішніх психологічних конфліктів. Малювання, як процес та робота з образами мистецтва, дозволяє бійцям візуалізувати підсвідомі блоки пам’яті та замінити їх на позитивні асоціації.
Про важливість такої реабілітації і необхідність допомоги нашим воїнам, які захищають незалежність і суверенітет держави на Донбасі, відвідувачам виставки розповідали священики Свято-Михайлівського храму УПЦ КП о.Михайло та о.Олексій. А волонтер Нововолинського центру допомоги військовим Оксана Снісаревська поділилася своїми враженнями від поїздки в райони бойових дій. Присутні також подивилися відеофільм про події на сході та про те, як проходять заняття з арт-терапії, а також оглянули роботи бійців і поділилися враженнями.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі