Самооборона Волині створює центр допомоги учасникам АТО та членам їх родин

Військові дії, що відбуваються на Сході України, спровокували цілий волонтерський рух у всій країні. Від їжі до амуніції щотижня, а то й щодня, різного роду волонтери везуть бійцям на Схід, зокрема і з Волині. Проте дії усіх структур не координуються, і часто один батальйон, де воюють волиняни, переповнений запасами, а інші просто не мають чого їсти.
З такою метою Самооборона Майдану Волині пропонує створити Координаційний центр допомоги учасникам АТО та членам їх родин, - повідомляє прес-служба Самооборони Волині.
“На сьогоднішній день ми всі в тій чи іншій мірі стикаємося з чисельними питаннями і ситуаціями, що виникають в різних площинах навколо учасників АТО, членів їх родин, пов’язаних з цим державними, волонтерським організаціями і приватними особами”, – каже активіст Самооборони Руслан Галяс.
Серед найнагальніших проблем він називає:
Орфографічно та юридично вірне оформлення документів по 200-м і 300-м;
медично-психологічна, волонтерська і всіх видів допомога пораненим і їх рідним;
розшук бійців АТО, які пропали безвісти;
допомога полоненим і їх родинам;
доставка волонтерських допомог і вантажів згідно потреб і запитів з АТО;
питання продуманої логістики;
питання переселенців;
питання соціальної допомоги родинам учасників АТО;
Більше того самооборонівець додає, що таких проблем не зменшиться. Навпаки – їх кількість збільшуватиметься.
Завданням центру буде надання усіх можливостей для зацікавлених осіб та організацій (від усіх громадських, волонтерських, державних і приватних структур) долучитися до допомоги бійцям АТО, тобто надати її або отримати. Такий центр допоможе акумулювати, сортувати і вирішувати «під одним дахом» питання оформлення документів бійців АТО, юридичних консультацій, контактування з військкоматами та органами влади, психологічної підтримки, транспортування допомоги, збору пожертв (матеріальних і не матеріальних) для бійців на Сході та багато іншого.
Самооборона Майдану Волині звернулася до голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика із проханням сприяти у створенні центру. Зокрема, мова йшла про допомогу знайти будівлю з легким доступом для громадського і власного транспорту, та таку, яку легко впізнати для жителів інших міст (бажано перший, максимум другий поверх). Площа приміщення мін. 50 кв.м. і все це як єдиний робочий зал («вулик»). Приміщення з робочим температурним режимом та мінімальною наявністю меблів. Окрім цього, Самооборона звернулася по допомогу організувати телекомунікаційний зв’язок та інтернет канал, для всіх видів звернень. Надання контактних осіб в держструктурах, що будуть залучатись до взаємодії з «Координаційним центром». Завдання було переадресоване Луцькому міському голові. Наразі, приміщення на центр уже надане. Заступник керівника штабу Самооборони Сергій Рижков віддав туди меблі. До роботи центру уже долучилася сестра загиблого бійця батальйону АЙДАР Сергія Климчука Тетяна. Ряд волонтерів, які займаються допомогою бійцям на Сході з Волині уже теж згрупувалися та готові координувати конкретні напрямки. Але окрім цього центр потребуватиме широкої волонтерської структури. Це мають бути люди, які володіють навиками документообігу, роботи з людьми, психологічної допомоги, юридичної консультації та технічної підтримки.
“Щоб досягти поставленої мети, ми готові згідно схеми організувати, як окремі по напрямках волонтерські групи, так і групи волонтерів для логістичних та інших поставлених задач і питань, організувати на волонтерських засадах спеціалістів із юридичних, медичних, військових і ІТ питань. Нами проведені вже відповідні зустрічі із спеціалістами і волонтерами, а також громадськими діячами, які підтвердили своє бажання включитись в роботу. Є також відповідні контакти в зоні АТО і в інших областях, ІТ напрацювання (сайти), транспортні засоби, досвід і практика вирішення цих питань”, – пояснив Руслан Галяс.
Робота Центру не обійдеться без людей, готових допомогти у будь-який спосіб. Тож закликаємо усіх охочих і небайдужих долучитися до великої доброї справи. Звертатися щодо Центру можна за телефонами до самооборонівців Руслана Галяса (050) 339 77 33 та Сергія Рижкова (050) 661 73 73
Презентація Центру відбудеться одразу, як тільки завершиться підготовчий етап його створення. Просимо терпіння та розуміння.

Розділ новин: 

Коментарі