Садівнику на замітку

Напевно всі, хто починав вирощувати троянди без належної підготовки, стикалися з проблемами, які проявлялися навесні. Тому дуже важливо правильно підготувати вашу красуню троянду до зимівлі, адже вона не любить холодів і морозів зими.
Основні етапи підготовки:
Проведіть підживлення фосфорно-калійними добривами та скоротіть підлив троянд до мінімуму.
Обріжте троянди і обробіть грунт під кущем та саму рослину залізним купоросом чи бордоською рідиною (3%-ий розчин). Пагони скоротіть на 40см у чайно-гібридних троянд флорибунда і грандифлора. У мініатюрних і поліантових троянд – на 15-20 см.
Перед самими морозами підгорніть квіти, засипаючи кореневу шийку на 30 см сухою землею. Використовувати для цього тирсу, торф, пісок не можна, бо вони накопичують вологу, що може призвести до випрівання куща. Тому краще заздалегідь підготувати землю.
Накривати троянди не поспішайте. Невеликі короткочасні заморозки (до -8 градусів) рослині не страшні, вони тільки загартують її. А ось при встановленні постійної мінусової температури можна приступати до накриття троянд на зиму.
Як укривати троянди на зиму?
При підборі укривного матеріалу варто враховувати те, що троянда дуже чутлива до різних інфекційних захворювань. Тому, перш ніж укривати троянди, потрібно правильно підібрати спосіб. Найкращий, але і найтрудомісткіший спосіб – це повітряно-сухе укриття. У цьому випадку над трояндами облаштовується міцний навіс з дощок, збитих у щити. Зверху накривають плівкою або іншим нетканим матеріалом. Краї плівки закріплюють на землі за допомогою каменів або цегли. Висота укриття для великих кущів – 60-80 см, для інших достатньо 30-50 см. По боках бажано підсипати снігу, а в березні з настилу його треба прибрати, щоб уникнути опіку троянд.
Простіший спосіб укриття – це пригинання вже обрізаних та очищених від листя гілок до землі, підгортання кореневої шийки, закріплення гілок шпильками і укриття зверху гілками хвойних дерев. Їх же треба підстелити і під кущ. Зверху все покривають плівкою, кінці якої міцно закріплюють.

Розділ новин: 

Коментарі