Саакашвілі: відбувся прорив свідомості українців

Володимир-волинський правозахисник Григорій Гороть був учасником зустрічі Михаїла Саакашвілі на українсько-польському кордоні.
10 вересня 2017 року стане ще однією сторінкою в історії України. Народ ще раз довів, що він є сила, має право вибору і вміє це право відстояти. Цього дня прибічники опозиційного політика Михаїла Саакашвілі, учасники «Руху нових сил» з усієї Волині зустрілися у Львові, щоб разом вирушити назустріч своєму політичному симпатику. Очевидцями і учасниками події стали Григорій Гороть та його колега Богдан Костюк. Ось що ми почули від Григорія.
Зустріч відбулася біля львівського магазину «Епіцентр». Звідси вирушили до пункту автомобільного пропуску Краківець. Це селище міського типу знаходиться в Яворівському районі за 69 кілометрів від Львова. У Краківці розкинули наметове містечко, яке надійно охоронялося. Однак очікували провокацій. Помітною була поява «тітушок». Підозрілі люди туди-сюди шниряли навкруг наметів. Отож влада не дрімала. На кожному кроці були прикордонники та поліцейські. Але люди реагували спокійно, уникаючи провокацій. Український народ вже звик до «тітушок» і набув досвіду в тому, як протидіяти провокаціям. Саакашвілі мав прибути о 14 годині, але повідомили, що він відмовився їхати, аби уникнути сутичок. Оголошено було, що всі мають їхати на перехід «Мостиська 2». Саме туди на поїзді «Перемишль-Київ» мав прибути колишній Президент Грузії. Відстань до Мостиська також становить до 70 км. Люди все прибували. Вулиці міста заполонив натовп та верениці автомобілів. Але і тут не обійшлося без інцидента. Як сказав Григорій Гороть, їм повідомили, що поїзд зупинили на території Польщі і присутні в потязі поставили ультиматум – поки не вийде Саакашвілі, транспорт з місця не зрушить. Михаїл вийшов з потяга і автомобілем поїхав на Шегині. Туди, знову долаючи солідний кілометраж, рушили і прихильники колишнього одеського губернатора.
У Шегинях у повітрі витав дух провокацій. Оголосили, що пункт пропуску заміновано, та повірити в це було важко, оскільки на зміну пропускали митників. Очевидно, цим і спровокували людей на прорив кордону. Люди нервували, але чекали. Час від часу всі дружно співали гімн України, і приємно було, що разом із зустрічаючими співали прикордонники. Коли нарешті з’явився Саакашвілі, натовп був уже достатньо наелектризований. В один момент люди прорвали кордон і побігли назустріч Саакашвілі. Прикордонники ще раз перекрили вихід з пункту пропуску, але людей це не зупинило. З їхнім напором було не під силу впоратися і чисельній поліції. О 20 годині величезний натовп обступив Михаїла. Поряд з ним були Юлія Тимошенко, Валентин Наливайченко та інші політики. Дехто намагався образити Тимошенко. Але Саакашвілі вчинив як справжній джентльмен. «Пропустіть до мене Тимошенко. Ми разом з Юлією переходили кордон», - сказав він. Після цього розпочався мітинг.
-Нині офіційні мас-медіа аж захлинаються, коментуючи те, що відбулося на українсько-польському кордоні 10 вересня, запевняючи, що допущено грубе порушення кордону України. Але ніхто ні слова не каже, чому влада віддала наказ зупинити потяг на території Польщі і чим це все завершиться. Та прорив Саакашвілі свідчить, що в Україні розпочалося об’єднання опозиційних сил, і це викликає панічний страх у влади. Історія знову дає нам шанс зробити мудрий і правильний вибір. Зазначу, що ні я, ні мій колега не є учасниками «Руху нових сил». Просто багато людей підтримали Саакашвілі на знак протесту проти несправедливих дій влади, - сказав на завершення Григорій Гороть.
Більш детальну інформацію читайте у блозі Григорія Горотя на сайті газети “Місто вечірнє”
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі