Розповсюджені помилки при виборі насіння

Прилавки магазинів, столи на ринках рясніють яскравими ошатними пакетами. Розібратися в такому розмаїтті непросто. Зазвичай городники купують ті сорти овочевих і квіткових культур, які вже вирощували і отримували хороший результат. Іноді зробити вибір допомагають поради друзів або численні газети і журнали. Але у кожного трапляються неприємності - начебто ретельно вибрали необхідні рослини, а в результаті отримали не те, що очікували. Щоб уникнути подібних конфузів, хочеться виділити найбільш поширені помилки при виборі насінневого матеріалу, які стають причиною розчарувань.
Помилка 1: неуважність до якості.
Вибираючи насіння, ми не завжди пам’ятаємо, що на ринку чимало неякісної продукції: простроченого насіння, різноманітної пересортиці та відвертого сміття.
Щоб ваш час, сили та гроші не були витрачені даремно, будьте завжди пильними:
- не купуйте насіння невідомих виробників - вибирайте фірму, що дорожить своєю репутацією;
- не купуйте насіння на лотках, у випадкових продавців, робіть це тільки в спеціалізованих магазинах, що дотримуються умов зберігання та строків реалізації;
- вибираючи насіння в інтернет-магазинах, пам’ятайте про «техніку безпеки» таких покупок.
Помилка 2: барвистий пакет - гарне насіння.
Пакет з насінням, яке ви маєте намір придбати, повинен бути міцний з якісного паперу, з чітким текстом, що добре читається. Насторожити має відсутність на упаковці інформації про виробника, номер партії насіння, строку його придатності; не варто поспішати з покупкою й у тому випадку, якщо строк придатності нанесений типографським способом - на кожній партії насіння його повинні проштамповувати окремо.
Помилка 3: вибір насіння «за картинкою».
Вибираючи насіння тільки «за гарною картинкою» і привабливою назвою, ми робимо величезну помилку: картинка аж ніяк не гарантує результату! Купуючи насіння, звертайте увагу на характеристики посівного матеріалу, зазначені на упаковці. Саме це, а зовсім не яскрава фотографія на пакетику, дозволяє реально оцінити, що ж саме ми збираємося придбати.
Помилка 4: покупка гібридного насіння для одержання власного.
Якщо ви купуєте насіння, щоб надалі одержувати власне, краще відразу відмовтеся від придбання гібридів. Зібравши та посіявши насіння гібридних рослин, ви одержите зовсім інші сорти, які мало чим будуть нагадувати своїх «прабатьків», причому, відмінності будуть, швидше за все, не в кращий бік.
Помилка 5: відмова від застосування дражированого насіння.
Сьогодні деякі дачники ставляться до дражированого насіння, помилково думаючи, що вирощені з нього рослини можуть завдати шкоди здоров’ю. Це не так. «Дражированим» називають звичайне насіння, спеціально оброблене комплексом стимуляторів і добрив, які приносять тільки користь рослинам, тому боятися їх не варто. Єдине, що потрібно пам’ятати, купуючи дражироване насіння, - саджати його потрібно у вологий ґрунт, але обов’язково сухим.
Помилка 6: недооцінка районування.
Щоб одержати гарантований урожай і не залежати при цьому від капризів погоди, краще купувати районоване насіння. Лише районовані сорти максимально пристосовані до кліматичних умов конкретного регіону, вони коштують дешевше «заїжджих», добре розвиваються, отримані з них рослини не вимагають великого догляду надалі та практично завжди є більш врожайними.
Помилка 7: нове - значить, краще.
Звичайно, придбати новеньку рослину для свого саду-городу хочеться кожному з нас і це правильно, але надмірно захоплюватися такими покупками не варто. Насіння-новинки мають займати не більше 30% від загальної кількості посівного матеріалу, інакше ви ризикуєте залишитися без гарного врожаю.
Помилка 8: покупка насіння «про запас».
Не варто купувати насіння з наміром розділити його на кілька сезонів: зберігаючись розпакованим, воно вже не дасть належної схожості наступного року. Забезпечити насінню вдома ідеальні умови зберігання важкувато, і наша «запасливість» може обернутися суцільними розчаруваннями.
Помилка 9: спонтанна покупка насіння.
Перед тим, як відправлятися в магазин, перевірте свій посівний запас: прострочене насіння викиньте, придатне до посіву залишіть, а після цього прорахуйте, скільки потрібно купити нового насіння і якого саме. Інакше ви, швидше за все, купите багато зайвого посівного матеріалу.
Помилка 10: невиправдана економія.
Дороге насіння та насіння середньої вартості, найчастіше, є якісним, а от говорити про якість занадто дешевого насіння, на жаль, не доводиться. Не заощаджуйте на насінні, намагайтеся купувати якісний насінний матеріал. Тільки тоді не доведеться шкодувати про витрачені гроші, сили та час.

Розділ новин: 

Коментарі