Розподіл депутатських комісій став каменем спотикання на першій сесії Устилузької міської ради

На першій сесії Устилузької міської ради, до якої тепер входять сім сільських рад, депутати обрали секретаря та не погодилися з тим, в які депутатські комісії їх розподілили.
Розпочав сесію голова Устилузької виборчої комісії, котрий зачитав прізвища обраних депутатів та вручив їм посвідчення депутатів. Також було оголошено, що Віктора Поліщука обрано міським головою.
З подяки за довіру та заклику до плідної співпраці на благо громади розпочав свою роботу в черговій каденції Віктор Поліщук.
З порядку денного було знято питання про статут об’єднаної територіальної громади. Наступним питанням, що розглядалося, стало обрання секретаря міської ради, який за поданням міського голови обирається з числа депутатів. Віктор Поліщук вніс кандидатуру Людмили Касьян, що пройшла в раду від БПП. В результаті голосування 20-ма голосами «за» та 5-ма «проти» Людмилу Касьян було обрано секретарем Устилузької міської ради.
Найпалкіші дискусії викликало питання створення постійних депутатських комісій. Так депутат Степан Сіжук запропонував, аби по два депутати від ВО «Свобода» увійшли у дві депутатські комісії – сільськогосподарську та бюджетну, а не були розкидані по різних комісіях. У свою чергу депутат Василь Кондисюк висловився за те, щоб у земельній комісії не були одні й ті ж люди, та категорично відкинув зауваження, що в цій комісії повинні бути депутати, які вже мають депутатський досвід. Також деякі депутати нарікали на те, що їм ніхто не запропонував самим обирати комісії, а безпосередньо на сесії поставили перед фактом, хто і в яку комісію має входити.
Заступник голови Володимир-Волинської районної ради Павло Карпюк зазначив, що перед тим, як сформувати склад депутатських комісій, потрібно було запитати кожного депутата, в якій комісії він має бажання працювати, а не розподіляти депутатів на розсуд міської влади. Також він запропонував головування в комісіях віддати не представникам БПП, а так званій опозиції, і не ділити депутатів на більшість та меншість заради спільної та конструктивної роботи.
Віктор Поліщук пояснив, що сесію було необхідно провести саме у вівторок, бо в інші дні він працюватиме у Києві, а деякі питання з депутатами погоджувалися в телефонному режимі. Втім депутати вимагали ретельнішого обговорення питання створення постійних депутатських комісій і вирішили зняти це питання з порядку денного та перенесли його на наступну сесію.
Останнім питанням порядку денного, яке розглядали на сесії, стало питання надбавок та премій голові і секретарю міської ради. Людмила Касьян назвала заробітні плати, які отримує вона та міський голова. Так ставка Віктора Поліщука 2016 гривень, плюс 100 гривень за ранг, 423 гривні за стаж та 1269 гривень інтенсивності, всього виходить 3808 гривень, а з вирахуванням податків приблизно 3100 гривень. Ставка секретаря 1861 гривня, надбавка за ранг – 80 гривень, за стаж – 291 гривня, загалом зарплата чистими виходить 1500 гривень. З інтенсивністю секретар отримувала чистими 2700 гривень. Депутати погодили виплачувати надбавки голові та секретарю міської ради.
На закінчення пленарного засідання Віктор Поліщук розповів про ті проекти, які будуть втілюватися на території громади наступного року: встановлення твердопаливних котлів у ЗОШ с.П`ятидні, реконструкція фасаду школи у Лудині, реконструкція Устилузької школи (заміна вікон та дверей), для ВУЖКГ мають закупити грейдер та автобус і закінчити капітальний ремонт дитсадка у Зорі.
Перша сесія показала, що новообраний депутатський склад має бажання відстоювати інтереси громади і активно брати участь у життєдіяльності Устилузької об’єднаної громади. Втім варто зазначити, що партії «Солідарність», яка має 50% у раді, не буде легко приймати одноосібно рішення.
Ярослава Вознюк, м.Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі