Розпочалася кампанія «Декларування доходів громадян – 2015»

або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.
Податкова декларація про майновий стан і доходи за 2014 рік подається до 1 травня поточного року. Платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014р., податкову декларацію можуть подати упродовж усього року. Декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації.
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
-отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;
-отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
-отримання іноземних доходів.
Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:
-виключно від податкових агентів;
-від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, усиновлювали дітей, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом, понесли витрати у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2014р. в бюджет податку на доходи. Умови, порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки та обмеження щодо права на її нарахування, визначені у ст. 166 Податкового кодексу.
Перед поданням декларації можна зателефонувати до податкової інспекції за місцем реєстрації та додатково з’ясувати всі незрозумілі для платника податку питання щодо порядку заповнення та надання податкової декларації.
Шановні громадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на останній день подання декларацій. Володимир-Волинська ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.
Оксана Левчук, в.о начальника Володимир-Волинської ОДПІ

Розділ новин: 

Коментарі