Розглядається пропозиція щодо створення у районі трьох територіальних громад

Минулого тижня відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій до проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад Волинської області за участі голови Володимир-Волинської РДА Наталії Василець, керівників районної ради, устилузького міського та сільських голів району, депутатів райради, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та установ району, представників громадськості. Під час роботи розглядалися можливі варіанти об’єднання сільських громад у нові адміністративно-територіальні одиниці, їхня відповідність вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методиці формування спроможних територіальних громад.
У ході підготовки до проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи у нашому районі замість існуючої 21 територіальної одиниці планували створити 5 територіальних громад – Березовичівську, Зарічанську, Зимнівську, Оваднівську та Устилузьку. Але, як пояснив заступник голови районної ради Павло Карпюк, відповідно до положень нового закону, п’ять територіальних громад – це забагато. Отже, на засіданні робочої групи розглядалася пропозиція поділити район на три територіальні одиниці. Щодо Устилузької та Оваднівської територіальних громад суперечок не виникало, хоча громада Стенжаричівської сільради остаточно не вирішила, чи приєднуватися до майбутнього Устилузького об’єднання, обговорення цього питання ще тривають.
На засіданні дискутували щодо того, яким буде третє об’єднання – Зимнівським чи Зарічанським. А територія Березовичівської сільради уже не буде самостійною одиницею, як планувалося раніше, а увійде до новоствореної структури.
-Але констатувати, що буде саме так, ще зарано, - зауважив Павло В’ячеславович. – На засіданні робочої групи до єдиного консенсусу не прийшли, тим більше, що в першу чергу будуть враховуватися рішення сільських громад, адже йдеться про добровільні об’єднання. Тож обговорення на місцях ще триватимуть.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі