Розгляд справи колишніх бійців 51 бригади триває вже четвертий рік

26 вересня продовжили судовий розгляд справи, в якій військова прокуратура обвинувачує 20 екс-бійців колишньої 51-ї ОМБр. Судовий розгляд затягнувся на роки та вже йде 4-ий рік провадження. В судовій залі відбувся допит ще одного свідка зі сторони обвинувачення. Він став 9-им свідком із заявлених 18.
У режимі відеозв’язку провели судовий допит свідка Богдана Гончара, військовослужбовця нинішньої 14-ї ОМБр. На момент подій свідок проходив теж службу, а зараз підписав контракт, який закінчиться через 11 місяців.
Зауважимо, що під час встановлення фактів про свідка останній відмовлявся назвати посаду, на якій проходить службу.
“Ну яка різниця?... Я думаю, якщо ви не будете знати, то нічого страшного...” - зазначив Гончар.
Суддя Олександр Лященко запитав після таких відповідей, в офіцерському складі чи в сержантсько-
солдатському. Свідок повідомив, що займає посаду в сержантсько-солдатському складі.
Далі Гончар почав розповідати, що солдати кількома «партіями виходили з терикону». Стверджував, що перші, хто йшов, мали проривати кільце і вийти до українських військ. Гончар казав, що всі інші хлопці вже знали, що вони потраплять в полон, коли вирішили вийти. І розповів про цивільний автобус, який під’їхав до терикону і, за припущеннями свідка, це був сепаратистський транспорт, яким забрали солдатів.
«Я можу в чомусь помилитися, бо все було давно. Є мої свідчення, які я дав відразу після подій. На них і дивіться”, - акцентував свідок.
Свідок зауважив, що обстріли терикону були майже щодня і досить потужні. Однак, незважаючи на це, Гончар вважає, що терикон потрібно було й надалі обороняти.
Щодо засобів захисту, то бронежилети мали лише ті, кому їх купили, ще мали радянські каски. Запевнив, що на момент відходу проблем з їжею не було, а воду підвозили і її вистачало не лише для пиття, але й для гігієнічних процедур. Плутався свідок у показах щодо наявності зброї: чітко було зрозуміло, що була лише стрілецька зброя, а щодо «саушок», то казав, що вони були боєздатні, то казав, що ні. Разом з тим заявив, що попри всі обставини він вважає, на териконі й далі можна було оборонятися.
Адвокат Василь Нагорний запитав у свідка, чи Чигиренець і Люлька (командири хлопців на той час) служать в бригаді. Свідок відповів ствердно та додав, що з ними «не пересікався» та не спілкувався.
«Коли у вас закінчується контракт? Через 11 місяців ми вас знов викличемо свідчити”, - наголосив Нагорний.
У судовому слуханні оголошена перерва до 25 жовтня, адже ніхто зі свідків більше не з’явився.
Наталія Ткачук м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі