Розчаровані Микуличі не впевнені у майбутньому і мають майнові претензії з минулого

Болючі питання невизначеності селяни хотіли обговорити з керівництвом району. Однак очільники райдержадміністрації і районної ради на збори не з’явилися, що викликало обурення людей.
З ініціативи депутатів Хобултівської сільської ради, 21 грудня відбулися сходи селян у с.Микуличі. Необхідність зібратися викликана передусім тим, що сільрада залишилася без керівництва, адже, як уже повідомлялося, голова сільради та секретар написали заяви на звільнення. Але протягом останнього тижня дещо змінилося. Стало відомо, що Людмила Калишук відкликала свою заяву та залишилася виконуючою обов’язки секретаря і, відповідно до закону, – в.о. голови сільради. Однак це не заспокоїло жителів с.Микуличі.
На зборах були присутні більше 30 місцевих жителів, які одразу висловили невдоволення, що, по-перше, прийшли не всі депутати від Микуличів, які були незадоволені цільовим використанням бюджетних коштів, а по-друге, не дочекалися керівників району, до яких люди підготували чимало запитань.
-Був головою сільради Олександр Процан, поганий чи хороший, але він житель Микуличів. Ми принаймні знали, до кого звертатися зі своїми проблемами. А що зараз? Добре, поки погода не завдає клопотів, а як замете, то хто нам допоможе? Колись розвалили колгосп-мільйонер, а зараз сучасні керівники хочуть знищити і сільраду, – пролунала репліка із залу на початку засідання.
Головуючий зборів депутат сільради Василь Демещенко, відповідно до порядку денного, запросив виступити з інформацією про використання сільського бюджету за 11 місяців 2015 року бухгалтера сільради Наталію Савлу, а про орендно-майнові відносини з орендарем земель у Микуличах ДП «Луга Нова» ПП «Універсам» доповідала землевпорядник Людмила Пукавська. По бюджету запитань не виникло, а от тема оренди байдужим не залишила нікого. Зокрема Людмила Анатоліївна повідомила, що власник «Луги Нової» Сергій Ковальчук орендує у Микуличах 249га землі, зареєстровано 132 договори, але не всі орендовані паї використовуються агрофірмою офіційно. Присутній на зборах новий генеральний директор «Луги Нової» Олександр Бучик заперечив цю інформацію, повідомивши, що частина договорів зареєстрована, а інша знаходиться на стадії реєстрації у земельному кадастрі. Відповідно, люди отримують довідки, якщо, наприклад, треба оформити субсидію.
Далі надали слово начальнику відділу економіки РДА Сергію Подзізею, який просто, доступною мовою розповів присутнім, для чого в країні проводиться адмінреформа, що представляють собою об’єднані територіальні громади і які переваги вони мають. Але, судячи з реакції залу, селяни досить скептично ставляться до нововведення і не поспішають об’єднуватися. Оцінюючи можливості сільради, де погано розвинений приватний бізнес, люди побоюються за наповнення бюджету і те, наскільки комфортним буде життя в об’єднаній громаді. Одна жінка запропонувала почекати рік-два, поспостерігати, як просуватимуться справи в уже створених громадах, а потім приймати доленосні рішення.
Найбільше жвавих суперечок на зборах викликало питання майнових відносин з ПП «Луга Нова», які тягнуться вже років з десять. Передісторія цього питання наступна: після розвалу колгоспу розпочався процес розпаювання майна колективного господарства. Пропонувалося розділити це майно між колишніми колгоспниками персоніфіковано, аби кожен селянин знав, що саме йому належить. Але було прийнято рішення провести розпаювання в сумі. Люди отримали приватизаційні сертифікати. Затим у Микуличах був створений кооператив СВК-Микуличі, на який люди покладали багато сподівань. Але проіснував він недовго. До СВК перейшла в користування частина розпайованої матеріальної бази колгоспу. Керував цим господарством Василь Демещенко, який, на думку людей, не зміг втримати господарство на плаву. Тоді колгоспне майно в Микуличах виявила бажання викупити агрофірма «Луга Нова». Частина селян продали підприємству свої сертифікати, за які було здійснено часткову приватизацію. Однак ті люди, які не продавали сертифікатів і не отримали нічого, вимагають повернення своїх часток майна, що на даний час контролює «Луга Нова». Вони на сходах і закидали Демещенку, що він не розрахувався з людьми, та ставили депутату незручні запитання на кшталт того, куди поділося те майно, яка по праву належить їм, підозрюючи, що воно було розкрадене. Василь Демидович на це відповів, що ніякого відношення до матеріальних цінностей не має, адже після складання ним повноважень голови СВК-Микуличі новий власник частини майна «Луга Нова» призначив керуючим справами жителя села Миколу Хомюка.
-Хомюк одним розчерком пера може вирішити спірне питання, - не раз наголошував Василь Демещенко, - але не хоче цього робити, і на збори не прийшов. А ми натомість судимось і наймаємо київських адвокатів.
Разом з тим депутат запевнив, що дана проблема непокоїть і його особисто, та висловив свої претензії агрофірмі «Луга Нова» в особі генерального директора. Василь Демещенко зокрема вимагав надати доступ ліквідаційній комісії до спірного майна та роздати його людям. Також вимагав відшкодувати вартість знищеного інвентарю, меблів, навіть металобрухту, який теж має свою ціну. Крім того, просив задовольнити побажання тих людей, які хочуть отримати свої частки в натурі. Керівник «Луги Нової» відповів, що «взяв висунуті претензії до уваги», бо, оскільки свою посаду обіймає недавно, з 4 листопада, йому потрібен певний час для ретельного вивчення проблеми.
Але біда в тому, що ні агрофірма, ні колишні колгоспники чи їхні спадкоємці не знають і навряд чи колись дізнаються, що конкретно їм належить, бо у приватизаційних сертифікатах це не написано. Тож питання як було, так і залишається відкритим.
Окрім зазначених проблем, на зборах піднімалося питання відсутності у такому великому селі як Микуличі дитячого садочка, що створює чимало незручностей молодим сім’ям.
Хоча селяни довго та емоційно сперечалися у дуже холодному приміщенні клубу, яке через відсутність дров не опалюється, жодного рішення на зборах прийнято не було.
Редакція дякує жителям Микуличів за запрошення кореспондента, адже нам не байдуже, що хвилює вас, наші читачі. Тож надалі діліться з нами і своїми проблемами, і досягненнями. Краще разом боротися з негараздами та радіти успіхам. Треба надіятися, вірити – і кращі часи неодмінно настануть.
Міла Сергєєва, с.Микуличі, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі