Розбещення неповнолітніх чи обмова – питання відкрите

Днями через Інтернет поширили шокуючу новину з відео про те, що 4 червня активісти групи «Антипедофілія» затримали в обласному центрі під час зустрічі із 15-річним хлопцем заступника директора з виховної роботи Нововолинського ВПУ, «Відмінника освіти України», спеціаліста вищої категорії, коли той нібито пропонував дитині інтимні послуги.
Як сказано в повідомленні, представники групи діяли стандартним методом: створили на сайті знайомств профіль 15-річного хлопця, і вже через кілька годин користувач під іменем «Саша» клюнув на наживку. Своїм справжнім іменем він не назвався, написав, що безробітний з Володимира. Мовляв, 41-річний чоловік не лише вів на сайті інтимну переписку з десятикласником, а й відправляв йому фото статевих органів, посилання на гей-порноролики, а також відкрито казав, що хотів би зайнятися з хлопцем сексом, розповідаючи про це в деталях (запис цього діалогу вже через день з’явився в мережі). За інформацією одного з учасників групи «Антипедофілія», переписка нібито тривала майже місяць, упродовж якого чоловік кілька разів наполегливо пропонував хлопцеві зустрітися в нього вдома. Причому завжди у будні дні, з 11-ї до 13-ї години. І, отримавши схвальну відповідь від школяра, 4 червня, він приїхав до Луцька на зустріч з хлопцем. Та замість інтимних забав з 15-річною дитиною натрапив на «мисливців за педофілами».
Ця новина швидко облетіла шахтарське місто, викликаючи в одних городян огиду і обурення, а в інших – здивування та недовіру до почутого й побаченого. Щоб прояснити ситуацію, ми звернулися найперше за коментарями до директора Нововолинського ВПУ Валентини Приступи:
-Усе це для мене особисто, як і для всього колективу училища, стало справжнім шоком. Я знаю Віктора П. 18 років, відколи він молодим хлопцем прийшов до нас працювати. І за всі ці роки ні я сама, ні наші викладачі та учні ніколи не помічали за ним ніяких відхилень. Навпаки, він зарекомендував себе як хороший педагог і товариш, був незмінним організатором і ведучим усіх урочистостей, завжди відповідально ставився до виконання різних доручень керівництва. Ми всі знали його як турботливого чоловіка, чудового батька двох дітей і люблячого дідуся для внучки. В училищі є дві скриньки довіри, куди учні анонімно можуть писати, якщо щось не так, але жодних скарг, чуток чи хоч якихось натяків від дітей про спроби домагань з його боку не було. Наш колектив сподівається, що всі крапки над «і» у цій справі розставлять слідчі, які або доведуть вину, або ж виправдають його. Тому ніяких висновків поки що не робимо.
Валентина Іванівна також розповіла, що колега телефонував до неї і повідомив, що «перебуває на лікарняному через побої, які, мовляв, нанесли йому молодики, що «напали на нього в Луцьку і кулаками змусили обмовити себе і зробити шокуючі зізнання на камеру».
На прохання повідомити телефон винуватця скандалу, аби той сам міг висловити власну точку зору на цю історію, директор училища відповіла, що він просив нікому не повідомляти ні його телефону, ні адреси. Мовляв, після того, як вийде з лікарняного, все розповість сам, якщо захоче.
Проте як тільки про звинувачення в побоях дізналися «педофілолови», вони тут же спростували їх: «Ми його не били, а лише тримали, щоб не вирвався. Масок не носимо, діємо відкрито. Біля нас був чоловік з дитиною, дві бабусі на городі й жіночка. Всі вони – свідки, що ми відпустили його цілим. Відпустили приблизно об 11.30, а коли десь о 14-й підійшли до драмтеатру, раптом уздріли там його! Тоді й з’ясували, що цей чоловік не «безробітний Саша з Володимира-Волинського», а член делегації Нововолинського ВПУ, яка привезла на обласну виставку-ярмарок вироби учнів».
До речі, про те, що винуватець скандалу приїхав додому навіть без найменшого синця, розповідають і нововолинці, які бачили його наступного дня на міському ринку.
На запитання, що думають з цього приводу в міліції і чи проводиться розслідування по цій справі, начальник слідчих Нововолинського міського відділу УМВС Юрій Душний відповів, що він читав повідомлення і переглядав відео. Але оскільки всі події відбувалися в Луцьку, то нововолинська міліція не має до них жодного стосунку. Мовляв, розслідування цієї справи і всі коментарі – прерогатива колег з обласного центру.
-Ні підтвердити, ні спростувати дану інформацію ми не можемо, бо слідство проводить Луцький міськвідділ міліції. А звідти жодних матеріалів до нас поки що не надходило. Якщо хочете, можете звернутися безпосередньо до керівника міськвідділу, - відреагувала на це ж запитання начальник прес-служби облуправління МВС Оксана Блищик, назвавши потрібний номер телефону.
-У мене немає такої практики давати коментарі у справі по телефону, оскільки мені невідомо, хто знаходиться на тому боці дроту. А може, то телефонує якась зацікавлена особа. Тому звертайтеся у прес-службу нашого управління, яким керує Оксана Блищик. Якщо вона попросить, я надам їй усю інформацію, - заявив начальник луцьких правоохоронців полковник Ігор Муковоз і поклав трубку.
Поки готувався матеріал, на сайті МВС у Волинській області з’явилося повідомлення про те, що відомості про даний факт внесено до Єдиного реєстру розслідувань і розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.156 (розбещення неповнолітніх) ККУ. У випадку доведення вини, підозрюваному загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі