Російські компанії оминають обмеження на постачання нафти

Російські компанії оминають обмеження на постачання нафти
Російські компанії оминають обмеження на постачання нафти

Російські компанії знайшли спосіб оминати обмеження на постачання нафти, що їх запровадила низка країн після початку вторгнення в Україну, пише Політика країни з посиланням на CNN.
Російські танкери, що перевозять сиру нафту та нафтопродукти, все частіше зникають із систем стеження. Так звану «темну активність», коли транспонтери суден відключаються на кілька годин, у минулому офіційні особи США розглядали як морську практику, яку часто використовують для ухилення від санкцій.
Подібна активність серед пов'язаних з Росією танкерів із сирою нафтою зросла на 600% порівняно з періодом до початку війни, повідомила прогностична розвідувальна компанія Windward.
Аналогічні тенденції виявляють і щодо інших нафтопродуктів.
Подібну поведінку спостерігали у минулому десятилітті, коли Сполучені Штати ввели санкції проти Венесуели та Ірану, зробивши незаконною купівлю нафти у цих країн.
«Росія дотримується венесуельського та іранського сценарію з невеликими відхиленнями», – сказав президент консалтингової фірми Lipow Oil Associates Енді Ліпоу.
Нюанс, однак, у тому, що на відміну від Венесуели та Ірану, Захід не ввів санкції безпосередньо проти російської нафти.
Так, Білий дім заборонив її ввезення до США. Але це не забороняє іншим країнам купувати російську нафту. Тим більше, що зараз вона на 30 доларів дешевша, ніж нафта марки Brent.
За оцінками дослідницької компанії Rystad Energy, за п'ять тижнів з початку війни зникло від 1,2 до 4,5 млн барелів на день експорту сирої нафти з Росії.
Аналітики кажуть, що є свідчення того, що нафтопереробні заводи в Китаї та Індії – двох найбільших у світі споживачах нафти та країнах із найшвидшою економікою – таємно купують російську енергію. Тран сказав, що торгові будинки можуть купувати російську нафту та розміщувати бочки на складах, у тому числі в «плавучих сховищах» на танкерах, що залишаються в морі.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: