Роман Воробей: «Хочу внести свій вклад у розбудову країни і зробити світ кращим»

20 травня у Луцьку відбулося свято обдарованих учнів нашого краю, 20 з яких отримали персональні стипендії від голови ОДА Володимира Гунчика. Серед них – і учень 11-Б класу Нововолинського НВК «Школа №1-колегіум», бронзовий призер Міжнародної олімпіади з наук про Землю Роман Воробей, який визнаний одним з кращих учнів Волині 2015 року. А 29 травня на урочистій лінійці з нагоди останнього дзвоника на хлопця чекала ще одна, за його словами, найбажаніша нагорода – грамота від Міністерства освіти і науки за перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з географії.
-Наш син взагалі був незвичайною дитиною, - розповідає мама Романа Наталія Олегівна. – Він дуже швидко почав розвиватися, ходити, вже у рік і вісім місяців читав напам’ять вірші, а у п’ять пішов до школи. Географією Рома захопився ще в дитинстві. Найкращою розвагою для нього завжди були географічні карти, глобуси, телепередачі та книги про Всесвіт. Ми з чоловіком почали всіляко це захоплення заохочувати та розвивати: купували йому спеціальну літературу. Я – фармацевт за фахом, закінчила факультет хімічних технологій Львівського політехнічного інституту, але застосувати свої знання тут мені не вдалося. Тому хотілося, щоб син став лікарем, але він обрав власну дорогу і хоче пов’язати своє життя з географією. Подобається йому і професія журналіста. Роман взагалі дуже любить мандрувати, а у нас, на жаль, немає такої фінансової можливості, щоб йому в цьому допомогти. Та, як і для кожної мами, для мене мій син завжди буде найкращий, і я дуже надіюся, що йому вдасться досягти своєї мети. Я також вірю в те, що нашій країні потрібні такі розумні діти, що їх будуть цінувати і нададуть можливість вчитися далі та релізуватися як особистостям.
У сьомому класі Романове захоплення помітила вчитель географії Алла Горбач і запропонувала йому взяти участь у міській олімпіаді та допомогла до неї підготуватися. І не помилилася: хлопець її виграв. Перший успіх окрилив, і Роман ще з більшим завзяттям узявся за науку. Чекати результатів довго не довелося: вже у 8 класі він отримав бронзу на Всеукраїнській олімпіаді з географії, а згодом - срібло. У хлопця з’явилася мрія – здобути золото в Україні й помірятися знаннями зі своїми зарубіжними ровесниками. І ця мрія ще більше посилилася після того, як він дізнався, що учень їхньої школи Владислав Дричик здобув перемогу на олімпіаді в Італії. І Роман таки досяг своєї мети. Коли перед міжнародною олімпіадою його запросили на відбіркові збори у Києві, переконався, що у нього є шанс.
-Я повірив у свої сили, почав ще наполегливіше вчитися, багато працював самостійно за комп’ютером, шукав потрібну літературу, якої у нас обмаль. Велику допомогу надали мені викладачі Східноєвропейського університету Тетяна Павловська з географічного факультету та Павло Шигорін – з фізичного, - розповідає юнак. – Міжнародна олімпіада з наук про Землю проходила в іспанському місті Сантандер, тривала сім днів і складалася з п’яти турів. Завдання були теоретичні та практичні. Крім географії, було включено ще цілу низку предметів: геологію, фізику, астрономію та інші. Нас поділили на групи з умовою, щоб не було двох учасників з однієї країни. Крім індивідуального заліку, був ще й командний. Доводилося навіть бігти дистанцію, на якій нас зустрічала людина з відповідним завданням геологічного або гідрологічного змісту: визначити породу, яка там лежала, рівень води в океані тощо. Я вільно спілкуюся англійською мовою, тому для відповідей обрав саме її, хоча завдання подавалися й російською. Своє майбутнє життя я хотів би пов’язати з міжнародною діяльністю, тому зараз наполегливо вивчаю іноземні мови. Буду вступати на факультет краєзнавства до Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. Звичайно, це поки що мрія, але я докладу максимум зусиль, щоб вона здійснилася. Можливо, потім вдасться вчитися десь за кордоном, але трудитися я хочу тільки на благо своєї держави. Буду старатися внести свій вклад у розбудову України і зробити наш світ кращим.
-Я відчуваю велику гордість за свого сина, який зумів добитися таких успіхів. І тепер мені дуже хотілося б, щоб здобуті знання згодилися йому в майбутньому, щоб наша країна дала йому можливість реалізувати себе в цьому плані, - каже тато Романа Віктор Леонтійович.
Гордиться своїм учнем і його вчитель Алла Євгеніївна:
-Мені надзвичайно приємно, що Роман досяг того, чого хотів. І це закономірний результат нашої з ним праці. Тому мені залищається лише побажати йому удачі, наполегливості та натхнення при підкоренні нових висот.
***
Досягнення Романа Воробея:
2010-2011рр. (7 клас) – призер ІІ етапу міської олімпіади з геогррафії;
2011–2012рр. (8 клас) – призер обласного турніру юних фізиків;
2012-2013рр. (9 клас) – бронзовий призер Всеукраїнського турніру юних географів, срібний призер IV етапу Всеукраїнської олімпіади з географії;
2013-2014рр. (10 клас) – срібний переможець Всеукраїнського турніру юних географів, міських турнірів юних хіміків, фізиків та істориків, обласних турнірів юних правознавців і журналістів, срібний призер Всеукраїнської Інтернет-олімпіади та IV етапу олімпіади з географії, Президентський стипендіат;
2014-2015рр. (11 клас) - бронзовий призер Міжнародної олімпіади з наук про Землю, золотий призер Всеукраїнської олімпіади з географії, кращий учень Волині 2015 року.
Ксеня Лучко, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі