Річка Риловиця перетвориться на зону відпочинку

Важко повірити, що річечка Риловиця, яка нині перетворилася на водяний потік серед густих верболозів, є глибоко символічною для нашого міста і з її появою пов’язана дивна легенда. Риловиця протікає передмістям Провалля і відділяє передміські укріплення, що тут були. Легенда стверджує, що лютий змій жив під землею і поїдав молодих дівчат. Багато відважних лицарів билися зі змієм, але ніхто не міг його перемогти. Лише воїн, який приїхав з далеких країв, переміг змія. І коли змій конав, то дуже бив хвостом по землі й вирив ним глибокий рів, який наповнився водою. Назвали люди цей рів річкою Риловицею.
У минулі роки Риловиця для володимирчан мала не менше значення, ніж Луга. До 1000-ліття Володимира-Волинського на острові, який існував посеред річки, облаштували зону відпочинку. Був тут непоганий пляж, прокладено три місточки. Та згодом все занедбали, на острові з’явилися купи сміття, річка заросла, перетворившись на дзюркотливий потічок.
Але небайдужим людям це боліло. Активісти міста, серед яких і Сергій Радкевич, депутат міської ради, голова місцевої організації партії «УКРОП», неодноразово підіймали питання про відродження річки Риловиці. Коли у місті перебував депутат облради Вячеслав Рубльов, до нього від імені мешканців житлово-будівельного кооперативу «Травневий» звернулися активісти Олександр Бліндарчук та Андрій Гнатюк. Вони попросили підтримки в реалізації проекту щодо відновлення річки Риловиці, а на острові – зони відпочинку із облаштованим футбольним полем, пляжем і дитячим майданчиком.
Як повідомив Сергій Радкевич, завдяки наполегливості депутатів у міській раді складений кошторис на суму 373 тисячі гривень на очистку зони річки Риловиці. Кошти заплановані Міністерством екології. Початок робіт планується на кінець поточного року або на початок нового, оскільки в зимову погоду кращі умови для під’їзду техніки. Є домовленість з підрядником, який виділить спеціальну техніку. Роботи очікується чимало. Потрібно укріпити береги річки, очистивши їх від заростів, підняти острів. Вячеслав Рубльов пообіцяв підтримку у співфінансуванні проекту. Кошти будуть виділені із фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».
Увазі читачів пропонується проект відродження річки Риловиці. Авторська ідея на проект належить Андрієві Гнатюку.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі