Революція гідності виховала нову націю українців

Уже минув рік з моменту, коли обурені рішенням уряду України призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС люди зібралися на майдані Незалежності, та десять років – від Помаранчевої революції. Проте як тоді, так і сьогодні Майдан залишається мірилом людяності та самоповаги. Сколихнувши країну хвилею нечуваного патріотизму, він яскраво продемонстрував важливість національної ідеї.
Президент Петро Порошенко сказав: «Україна – це територія гідності і свободи», підписавши указ про щорічне відзначання 21 листопада Дня гідності та свободи. Саме такими, вільними і сильними, нас зробили події на Майдані – Революція свободи 2004 року та Революція гідності 2013 року. Для когось це просто факти, для когось – частина життя.
Не забувають у древньому Володимирі-Волинському про героїв Небесної сотні, які скропили рідну землю жертовною кров’ю, і про патріотів, котрі поклали життя за неньку-Україну під час військових дій на сході нашої Батьківщини.
На честь борців за незалежність у п’ятницю 21 листопада об 11:30 біля собору Різдва Христового у м.Володимирі-Волинському відбудеться молебень та хресна хода, на які запрошуються жителі та гості міста. Крім того, на площі Героїв відбудеться мітинг з нагоди урочистого відкриття меморіальної дошки світлій пам’яті Небесної сотні.
Автором проекту став місцевий депутат Ігор Мацюк, який виграв конкурс найкращих художніх проектів. Втілити його задум у життя випала нагода іноземцю Віталію Сусю. Нині дуже важливо, щоб місцева громада зібралася вшанувати своїх Героїв.
Вірити та перемагати навчив Майдан активістів Володимирщини Віру Чайковську і Костянтина Зінкевича. Кожному з них ми поставили три запитання: Що для Вас означає Революція гідності? Чи зроблено в країні все, що вимагав Майдан? Якими мають бути наступні кроки до втілення ідеалів революції?
Костянтин Зінкевич:
-Відповідь на перше питання криється вже у самій назві. Для людей, які вийшли на Майдан, гідність стала вищою за будь-які матеріальні блага. Відбулося пробудження мільйонів людей, які усвідомили, що доля України – у їхніх руках. Для мене особисто це цілодобова боротьба протягом року. Стосовно другого питання, скажу, що угода про ЄС – підписана, Президент і парламент – обрані, але відчуття, що переміг Майдан, немає. Прихильники Януковича уже співають дифірамби Порошенку, пристосуванці збираються керувати патріотами, а злочинців часів Революції ніхто й не намагається засуджувати. Проте багато що тільки починається. Відповідь на третє запитання така: повне перезавантаження силових структур та судової гілки влади. І якщо зараз на кону стоїть держава Україна, то усі сили, ресурси, економіка, інформаційний простір мають бути направлені на підтримку української армії.
Віра Чайковська:
-Особисто для мене Революція гідності означає 90 днів щоденної боротьби як на майдані Незалежності у Києві, так і на майданах сіл і міст всієї України. Боротьби у тяжкі хвилини, коли безрезультатно шукаєш своїх земляків, коли дізнаєшся, що, залиті кров’ю, вони знаходяться у переповнених лікарнях та моргах, коли сповіщають про те, що машина з твоїми однодумцями згоріла, коли хорониш героїв, які поклали свої життя задля суспільного розвитку. Прикро було чути, що в цей час у рідному місті «великі псевдополітики-демократи» організовували антимайдани, пікети проти борців за краще майбутнє.
-Відповідь на друге запитання: не може бути зроблено все в один день. Для того, аби виконати всі вимоги Майдану, потрібно працювати, виховувати, змінювати і боротися. Саме над цим щоденно працює Майдан Володимирщини.
-І стосовно третього запитання: для того щоб до кінця втілити ідеали революції, нам необхідно спочатку вибороти єдину цілісну Україну, а також змінити владу, яка привела до майданів Справедливості та Гідності. Словом, працювати, працювати і ще раз працювати… Україна переможе! Слава Україні! Героям слава!

Розділ новин: 

Коментарі