Ремонту ліфтів не буде: запит на кілька сотень тисяч гривень, поданиий одним з «активних» голів ОСББ, комісія відхилила

Ремонту ліфтів не буде: запит на кілька сотень тисяч гривень, поданиий одним з «активних» голів ОСББ, комісія відхилила
Ремонту ліфтів не буде: запит на кілька сотень тисяч гривень, поданиий одним з «активних» голів ОСББ, комісія відхилила

Як повідомила депутатка Володимир-Волинської міської ради Ганна Медведєва, депутатами минулого скликання було затверджено Програму сприяння діяльності ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення, згідно з якою передбачається фінансування за рахунок коштів міського бюджету в розмірі 60% та співфінансування коштами ОСББ, ЖБК та ОСН в розмірі 40% від кошторисної вартості.
- У кінці минулого року депутати проголосували за зміни до Програми і за те, аби фінансування капітальних ремонтів ліфтів відбувалося у співвідношенні 90% - з міського бюджету та 10% - коштами ОСББ, ЖБК та ОСН, сама голосувала за те. Але… йдеться про чималі кошти, - зазначила пані Ганна. - На  попередніх комісіях мною як головою постійної комісії з питань власності та житлово-комунального господарства були дані доручення щодо замовлення експертного висновку стосовно технічного стану ліфтів у багатоповерхівках нашого міста, аби кошти міського бюджету використовувались за призначенням і нагальною потребою!
Як зазначила Ганна Медведєва, 29 липня відбулося засідання постійної комісії з питань власності та ЖКГ, на якому розглядалося питання «Про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2020 року №2/11 «Про бюджет Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2021 рік». Серед пропозицій щодо розподілу додаткового фінансового ресурсу був капітальний ремонт ліфтів ОСББ, ЖБК за рахунок співфінансування. Профільна комісія не рекомендувала це питання порядку денного.
- Мною було проаналізовано інформацію щодо освоєння коштів на виконання робіт за рахунок коштів міського бюджету та співфінансування ОСББ, ОСН, ЖБК за період із 2016 по 2021 рік, на які впродовж п’яти років було виділено майже 4 мільйони гривень. Відтак коштами скористалося близько 27 із 57 створених ОСББ, - повідомила депутатка. - І це мало б мене тішити. Проте, опрацювавши список співвласників багатоквартирних об’єднань, що зареєстровані у нашому місті, зрозуміла, що з чотирьох виділених мільйонів півтора мільйони освоїли двоє голів ОСББ. Працівники управління інфраструктури виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради аргументують: усі, хто звертався, отримали співфінансування за Програмою, «активні беруть своє». Згідна, бо ми також у своєму ОСББ «Наше містечко» за цією Програмою замінили вікна в трьох будинках та відремонтували електромережі. Але про вищезгаданий бюджетний запит щодо ліфтів: він поданий одним з «активних» голів із зазначеною сумою в кілька сотень тисяч гривень. Чи є аж така потреба у ремонті - не впевнена. Натомість ті кошти можна було б розподілити поміж, як мінімум, п’ятьма іншими ОСББ, ЖБК, ОСН, які ніколи не скористалися Програмою та потребують коштів!
Також пані Ганна наголосила, що профільна комісія за те, аби коштами за Програмою могли скористатися усі. Профільна комісія вже вдруге не рекомендувала до фінансування цей бюджетний запит, який чомусь потрапив на розгляд знову.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: