Районний будинок культури і бібліотека фінансуватимуться спільно з районного бюджету і бюджетів об’єднаних громад

Школи, дитячі садочки та заклади культури перебуватимуть на балансі ОТГ.
16 листопада у Володимир-Волинській РДА відбулася робоча нарада з головами об’єднаних територіальних громад щодо делегованих повноважень на 2018 рік. У зустрічі взяли участь очільники району, головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, голови об’єднаних громад В’ячеслав Католик, Віктор Поліщук, Ігор Пальонка, Сергій Панасевич та окремі фахівці структурних підрозділів РДА.
Учасники наради розглянули питання формування місцевих бюджетів на 2018 рік, зокрема, фінансування спільних районних закладів освіти, медицини, культури, соцзахисту населення.
Головний лікар ТМО Олександр Клачук поінформував про зміни у підходах фінансування та функціонування медичних закладів району і звернувся із проханням до голів об’єднаних громад винести на розгляд чергової сесії питання щодо делегування державних повноважень Володимир-Волинській міській раді з обслуговування населення, яке проживає на території ОТГ, в медичних закладах Володимир-Волинського ТМО на 2018 рік.
Голови громад погодилися співфінансувати ДЮСШ, районний будинок школяра та методкабінет. Собі ж новостворені громади беруть на баланс школи, дитячі садочки та заклади культури.
Довго дискутували присутні щодо подальшого функціонування РБК та районної бібліотеки. Директор ЦРБ Людмила Сулік і провідний спеціаліст відділу культури та туризму РДА Галина Руденчук вкотре закликали підтримати ці заклади, адже саме вони є об’єднуючою ланкою для усього району.
За підсумками наради голова РДА Наталія Василець доручила розробити механізми передачі окремих установ на баланс ОТГ. Вищезазначені заклади будуть фінансуватися із районного бюджету та бюджетів об’єднаних громад. Для цього вже зараз необхідно все зважити і прийняти відповідні рішення сесій, щоб до кінця грудня мати сформовані бюджети району та громад на майбутній рік.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі