Районному Університету ІІІ віку і устилузькому аматорському колективу «Сузір’я» виповнилося п’ять років

Що робити людині, яка вийшла на пенсію? Кожен самостійно шукає відповіді на це питання: намагається знайти заняття до душі чи присвячує вільний час вихованню онуків. Але більшість прагне розширювати горизонти знань, реалізувати свій творчий потенціал. У жителів м. Устилуг є шанс скористатися такими можливостями.
В Україні навчання літніх людей є інноваційним проектом, мета якого – впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж усього життя. Це особливо важливо для розв’язання проблем літніх людей, поліпшення їхнього життя, збереження та формування активної життєвої позиції.
Університет ІІІ віку, що працює на базі територіального центру Володимир-Волинської РДА, функціонує вже 5 років. У м.Устилуг сонячного зимового дня 15 лютого, на Стрітення Господнє, відбулася зустріч незвичайних студентів. Усі вони давно закінчили виші, працювали у різних галузях господарства, а зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Саме для них, ще сповнених сил та енергії, нових творчих ідей та ініціатив, і створено Університет ІІІ віку. В наш час прояв кращих людських цінностей – це шанобливе ставлення до людей похилого віку, адже серед них багато особистостей, від яких можна перейняти життєву мудрість, досвід, майстерність. Уособленням цих якостей є гурт «Сузір’я».
Аматорський колектив «Сузір’я» створений 2013 року із слухачів Університету Надії Мостової, Тетяни та Миколи Бегалів, Юлії Косюк, Лариси та Арсентія Боритюків, Ганни Груй, Лідії Савюк, Галини Грицюк, Володимира Долгунського, Петра Рарати, Людмили Сінчук, Галини Герель, Надії Байди, Катерини Новаковської та баяніста Олексія Пеценюка. У гарних українських костюмах, пошитих за кошти спонсорів, колектив своїм співом дарує людям радість і душевне тепло.
Досвідчені люди стверджують: в юності здається, ніби старість настає в 30 років, у 45 думаєш, що все ще попереду, а в 60 розумієш, що поки ти на ногах, ще нічого не втрачено. І лише в 70 років усвідомлюєш, що можна нарешті зайнятися тим, про що мріяв усе життя.
Третій (пенсійний) вік дехто сприймає як вирок. Насправді ж усе навпаки. Після буремної молодості та важких буднів зрілості людина нарешті отримує шанс пожити для себе, зайнятися тим, на що раніше не вистачало часу. І колектив «Сузір’я» – доказ цього. Поки людина здатна творити, вона живе повноцінним життям. 16 людей старшого покоління щовівторка і щочетверга приходять на заняття художньо-мистецького факультету. Кожен учасник гурту відчуває себе невід’ємною частинкою спільноти. Вони співають, танцюють, веселяться, дають концерти в об’єднаних громадах, беруть активну участь в різноманітних заходах у Володимирі. У період різдвяних свят традиційно колядують та щедрують. А з яким особливим душевним трепетом готували концерт до Дня Незалежності, Дня захисника Вітчизни, до річниці великого Кобзаря, на свято рушника «Українська хата добром багата», на День іменинника – українські вечорниці!
Ректор Університету директор територіального центру Любов Столярчук у своєму привітанні зазначила, що заклад створений для того, щоб об’єднати літніх людей в одну дружну команду, дати їм можливість спілкуватися, подорожувати, жити повнокровним життям. Щоб люди пенсійного віку могли не тільки відпочити духовно, отримати позитивні емоції, а й збагатитися новими знаннями, обмінятися досвідом.
-Дивлячись на вас, таких красивих, завзятих, мудрих, щасливих, інтелігентних, творчих, я радію з того, що 5 років тому ми прийняли правильне рішення і відкрили Університет. За цей час ви здружилися, згуртувалися в колектив, який назвали «Сузір’я», показали свої таланти в різних жанрах.
Любов Миколаївна подякувала за активність особистостям, які у своєму поважному віці ще прагнуть здобувати нові знання та уміння. Побажала усім здоров’я, наснаги, енергії, оптимізму.
З річницею привітали присутніх заступник устилузького міського голови Світлана Дубицька і методист соціально-гуманітарного відділу Олена Паюк, подарували сувеніри та побажали студентам успіхів у всіх починаннях, гарних оцінок та приємних вражень від спілкування.
Також на святі були присутні голова «Союзу українок» району Віра Чайковська та голова устилузького осередку організації Ніна Гук, які зичили слухачам успіхів, дружніх стосунків, взаємодопомоги та нових творчих досягнень.
Привітали сузір’ян зі святом Інна Залевська, Людмила Гендис та Олександр Архіпов – керівники аматорського колективу «Вернісаж» с.Льотниче піснями «Сузір’я» та «Поміняла місто на село». Мелодійне «Аве Марія» прозвучало у виконанні Тетяна Пасієвич. Приємних вражень від концерту було багато. А завершилося свято солодким столом, морем позитивних емоцій і вражень.
Недарма кажуть, що успіх втілення будь-якого задуму залежить від енергії, бажання та завзяття. Гурт «Сузір’я» не лише не відмовляється від реалізації запропонованих ідей, а його учасники й самі стають ініціаторами проведення цікавих свят. Тож зичимо їм міцного здоров’я, щастя, нових творчих задумів, невичерпної енергії, мудрості та оптимізму, сили у виконанні почесної місії – милосердя.
Інна Залевська, куратор Університету ІІІ віку

Розділ новин: 

Коментарі