Районна влада приховує від депутатів правдиву інформацію

Як я передбачав у минулій статті, депутатам районної ради і надалі продовжують надавати неправдиву інформацію щодо погодження з батьками закриття шкіл. Усе вийшло прогнозовано.
1 липня на сесії депутатам довели, що усі батьки добровільно погоджуються із закриттям шкіл, а вже 15 липня на сесію завітали батьки учнів з села Яковичі. Вони мали два листи-звернення, в яких громада села вимагала не закривати їхню школу. Представники влади, зважаючи на ці звернення, знали: питання закриття школи з батьками не врегульовано. Але вони дозволили собі промовчати в надії, що ніхто не наважиться приїхати на сесію. Але, до честі батьків, ті прибули, підготувавши звернення з вимогою винести питання на сесію і відмінити рішення про закриття їхньої школи. Районному керівництву нічого не лишалося, як дослухатися до громади Якович і внести це питання на розгляд депутатів.
Укотре бачимо, що голова РДА дозволяє собі маніпулювати не тільки думкою батьків, а й частини депутатського корпусу, приховуючи незручні моменти для того, щоб протягнути потрібне їй рішення. Влада вдається до різних методів тиску: то повідомляє батькам через директора, що школа буде закрита і необхідно переводити дітей в іншу школу, висвітлюючи це як волю батьків, то обіцяє поремонтувати дорогу в обмін на закриття школи. Прикладом цього є два звернення від громади села Яковичі. У першому з них проти закриття школи зібрано 79 підписів, що є вагомим аргументом для того, щоб прислухатися до громади. Згодом після обіцянки відремонтувати дорогу в наступному зверненні є вже 19 підписів проти закриття школи. Як на мене, очевидним є той факт, що задля бажаного результату посадовці РДА вдаються до маніпуляції місцевими мешканцями. Звісно, частина жителів села Яковичі, почувши про відремонтовану дорогу, погоджується на закриття школи, адже їхні діти вже там не навчаються – ремонт дороги для них важливіший. А як бути з іншою частиною жителів села, які хочуть, щоб школа функціонувала? І чи може РДА заради якоїсь ефемерної можливості економії коштів зневажати частину громади села Яковичі?
Більшість у райраді, в яку входять БПП, «Самопоміч» та «Батьківщина», дружно проголосували за закриття школи, а тепер дехто переконує, що поспішив. Але разом з тим депутати від БПП одностайно і вдруге проголосували за таке ж рішення. Дивна позиція у «Батьківщини», яка тепер просто утрималася. Тобто з першого разу школу вони нібито закрили, але коли батьки прийшли на наступну сесію, то визначитися зі ствердним рішенням їм не вистачило сміливості. У кінцевому результаті голосів за відновлення роботи школи у селі Яковичі не вистачило, бо більшість депутатів тільки у передвиборчій агітації обіцяє, що буде відстоювати позицію тої чи іншої громади. А отримавши мандат, кажуть, як депутат від БПП Олександр Юринець, що якби у тій школі навчалася його дитина, то він був би, звісно, проти закриття.
Про те, що закриття шкіл є недолугим і недалекоглядним, свідчить той факт, що на цій сесії ми виділили кошти на відкриття у вже закритій Свійчівській школі дитячого садочку чи то групи продовженого дня. Поміркуйте, влада закриває школу через те, що їй нібито фінансово недоцільно утримувати її у Свійчеві і переводить 13 дітей у Галинівську школу, а вже на наступній сесії вносить пропозицію виділити кошти для відкриття у колишній школі дитячого садочка. Оскільки діткам, які раніше їздили у групу продовженого дня у Галинівку, там не вистачає місця, і їх потрібно десь прилаштувати. То де тут економія?
Павло Карпюк, депутат Володимир-Волинської районної ради від ВО «Свобода»

Розділ новин: 

Коментарі