Питання місця розташування притулку для собак залишається відкритим. Вносьте свої пропозиції

Міла Сергєєва,м.Володимир-Волинський
21 січня у приміщенні Володимир-Волинського КМЦ відбувся брифінг за участі волонтерів, представників міської влади, управлінь освіти і містобудування, правоохоронних органів, медиків і громадськості. Обговорювалося одне з найболючіших питань нашого міста – створення притулку для тварин.
Представник волонтерської групи громадська активістка Ганна Доскоч повідомила, що незабаром у Володимирі буде створено та офіційно зареєстровано ще одну громадську організацію, яка займатиметься доброю справою – захистом безпритульних тварин. Потужним поштовхом до прийняття такого рішення стало масове отруєння чотирилапих у місті в перші дні нового року. Під час цього ганебного явища на очах перехожих, у тому числі дітей, у жахливих муках загинуло багато не лише бродячих собак і котів, а й домашні улюбленці жителів нашого міста, які у недобрий час опинилися на вулицях. Це не могло не викликати шквалу обурення і стало відправною точкою до конкретних дій.
Волонтерська група, яка, до речі, тривалий час працює у Володимирі і вже врятувала від загибелі понад тисячу чотирилапих та знайшла для них дбайливих господарів, 5 січня звернулася до міського голови Петра Саганюка з ініціативою негайно розпочати роботу зі створення притулку для тварин. Висловивши стурбованість через ситуацію, що склалася, очільник міста підтримав волонтерів та пообіцяв всебічну допомогу. І справа нарешті зрушила з мертвої точки.
На брифінгу волонтер Мстислав Бражніков ознайомив присутніх із законодавчою базою щодо захисту тварин, проілюструвавши свою розповідь слайдами. На численних фото були зображені мертві собаки, що валялися на вулицях міста, а також ті тварини, яким завдяки волонтерам пощастило опинитися у добрих руках. Мстислав також повідомив, що члени волонтерської групи з метою перейняття досвіду нещодавно побували у притулку для тварин «Милосердя», розташованому у Брюховичах Львівської області, аналогічна поїздка планується у м.Українка на Київщину.
Організатори брифінгу наголошували, що старі методи вирішення проблем із безпритульними тваринами (отруєння) є дикими та неефективними. Рухаючись в Європу, ми повинні вирішувати це питання цивілізовано, по-європейськи, розробивши програму регулювання чисельності чотирилапих у місті методом стерилізації. Після цієї процедури зменшується популяція тварин, вони стають менш агресивними, отже – безпечними для оточення. У планах – будівництво притулку, а поки його немає – створення пункту тимчасового тримання братів наших менших, де їх можна було б стерилізувати і за потреби підлікувати. Інші завдання організації – це збір коштів на будівництво та утримання притулку шляхом проведення благодійних акцій, участі у міжнародних проектах задля отримання грандів. Велике значення має робота з громадськістю, проведення заходів у навчальних закладах, адже самі мешканці міста часто сприяють появі безпритульних тварин на вулицях: викидають колишніх домашніх улюбленців, які набридли, а також цуценят і кошенят. Аби вирішити проблему з харчуванням, потрібно налагодити співпрацю з барами, ресторанами міста і магазинами, де є залишки їжі чи некондиційні продукти, які просто викидають. Також у планах організації відкриття благодійного рахунку та створення спочатку сторінки в Інтернеті, а потім – сайту, що носитиме назву «Дай лапу». Це дасть змогу інформувати громадськість, залучати більше любителів тварин до благодійної діяльності.
У своїй промові присутній на брифінгу перший заступник міського голови Микола Веремчук повідомив, що міська рада у співпраці з волонтерами розглядає усі варіанти будівництва притулку в місті та постарається на ці потреби закласти у цьогорічний бюджет 50 тис. грн. Микола Климович показав схему майбутнього притулку, який представлятиме цілий комплекс, куди будуть входити вольєрна зона, зона для вигулу собак (і окрема – для хворих тварин), будівля для санітарної обробки чотирилапих та блок для приготування їжі. Наразі підшукали один варіант місця розташування – на території поблизу міського сміттєзвалища, що належить комунальному підприємству. На думку Миколи Веремчука, це непоганий варіант, адже до цієї ділянки є хороший доїзд, що дуже важливо, не буде проблем із законодавством щодо землекористування, бо це комунальна власність міста, і є достатньо місця (понад гектар) для розташування зазначеного комплексу.
Дану пропозицію піддала критиці волонтерка Наталія Данілова, яка вважає, що місце біля сміттєзвалища – не найкраще із санітарної точки зору. Поки що не сказали свого слова фахівці з управління ветеринарної медицини та інших контролюючих органів, які ще не проводили обстеження, зокрема на відповідність санітарним нормам, отже, не зробили висновків.
У ході дискусії виникло ще дві ідеї відносно розташування притулку – у районі колишнього цегельного заводу або ж на полях фільтрації, розташованих на вул. Луцькій навпроти меблевої фабрики. Ці ділянки також будуть перевірятися на відповідність нормам законодавства (притулок може бути розташований на відстані не менше 300м від житлових будинків та не менш ніж за півтора кілометра від промислових підприємств і обов’язково на землі, що належить місту).
Волонтери звертаються до всіх небайдужих жителів міста вносити свої пропозиції і долучатися до майбутньої громадської організації захисників тварин.
Із пропозиціями щодо місця розташування притулку звертайтеся за тел. 3-57-02.

Розділ новин: 

Коментарі