П’ятикласник Владислав Вишневський під час риболовлі знайшов справжній метеорит

Відомі різні дані про кількість метеоритів, що падають на Землю. Вважають, що за добу їх падає 5-6 тонн. Більшість знайдених метеоритів мають вагу від декількох грамів до декількох кілограмів.
Чому я про це згадала, запитаєте ви? Річ у тім, що кілька місяців тому учень 5-А класу Володимир-Волинської ЗОШ №5 Владислав Вишневський став свідком того, як у Локачинському районі упав метеорит. Хлопчик знайшов невеличкий його уламок в селі Кремеш, куди приїхав з татом на риболовлю, і приніс цей унікальний об’єкт на урок біології при вивченні теми «Всесвіт» у рідний 5 клас.
Владислав охоче розповів, що саме сталося і яким чином він роздобув уламок «небесного каменю»:
-Я випадково побачив сильний спалах у небі. Здавалося, він був зовсім поряд. Відразу після цього почувся вибух. Це сталося вдень, тому спалах мало хто помітив, та раптом неподалік мене з неба впав камінець. Я його підняв – він був ще теплим. Забрав його додому і забув про нього, аж доки на уроці природознавства не почали вивчати малі небесні тіла. Я розповів учительці про свою знахідку, і Жанна Михайлівна не лише зацікавилася моїм трофеєм, а й запропонувала принести метеорит на урок.
Жанна Молочковська – класний керівник і вчитель біології ЗОШ №5 – неабияк захопилася на перший погляд непримітним камінцем, а для необізнаних у небесних тілах детально пояснила:
-За вмістом нікелистого заліза й силікатів метеорити поділяють на три великі категорії: кам’яні, залізні, залізно-кам’яні. Найбільш численні кам’яні метеорити, їх поділяють на дві групи: хондрити й ахондрити. Знайдений Владиком метеорит за зовнішніми ознаками належить до вуглецевих хондритів, оскільки містить багато заліза, що перебуває у зв’язаному стані в силікатах. Хондрити темніші, таке забарвлення вуглецевим хондритам надає мінерал магнетит (Fe3O4), невелика кількість графіту, сажі та органічних сполук. Хондрити названо так через наявність незвичайних включень сферичної або еліптичної форми — хондр, яких не виявлено в земних породах. Розмір хондр зазвичай становить близько міліметра, хоча буває і більшим. Склад та структура хондр свідчать, що вони кристалізувалися з розплаву, - захоплено коментує знахідку біолог-ентузіаст. – Хондрити мають елементний склад, близький до складу тугоплавкої речовини Сонця, саме це відрізняє їх від земних порід. Їх вважають залишками протопланетної речовини, що зазнала мінімальних змін від часу утворення планет.
Жанна Михайлівна задумливо зважує уламок «небесного подарунка» на долоні й додає:
-Невідомо, скільки років летів цей космічний прибулець, можливо, він взагалі з іншої Галактики. Це об’єкт, який не має на своїй оболонці ні людської енергетики, ні енергетики цього світу, тому цю загадку буде цікаво розгадувати не лише нам, а й прийдешнім поколінням дослідників.
Який же він, Владислав Вишневський? Одна з його важливих і дуже потрібних у житті рис – це небайдужість. Хлопець не може просто пройти повз те, що його зацікавило або схвилювало. Близько трьох років тому ця його риса допомогла людям. Будучи ще учнем-початківцем, він, побачивши дим, що піднімався з сусіднього будинку, самостійно викликав пожежну допомогу. А ще Владик – затятий рибалка, разом із татом любить на канікулах чи у вихідний проводити час на природі з вудочкою. Саме на риболовлі він і знайшов метеорит. Також хлопець любить історію. Своєму маленькому братику Юрчику, якому немає й року, він любить переказувати міфи Древньої Греції. А ще із задоволенням майструє та виконує усі завдання із трудового навчання. Коли ж на вулиці гарна погода, Влад катається на роликах і велосипеді. Взагалі, хлопець він – веселий, чемний, товариський, росте справжнім джентльменом.
Наталія Самрук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі