П’ять заповідей садівника щодо обрізання дерев

Обрізання дерев – процес досить відповідальний, і ставитися до нього потрібно з усією серйозністю, але без боязні. Варто відразу ж усвідомити для себе, що захід цей необхідний і від нього нікуди не дітися, якщо вже ви взялися за вирощування власного саду. Не варто й поспішати, рубати зопалу. Як каже народна мудрість: «Сім разів відміряй, а потім уже ріж».
Сподіваємося, поради досвідчених садівників допоможуть вам не нашкодити вашому саду.
1.Слідкуйте за деревами постійно.
Про дерево не можна згадувати раз на рік, адже після сильного обрізання вистрілюють вовчки – пагони, якими коріння намагається врятуватися. Навіть якщо ви не обрізаєте сад, а просто відгинаєте гілки, не дивуйтеся, що з них будуть лізти нові вертикальні пагони, які без вашого контролю за кілька років здатні стати товстішими за материнську гілку і «перемкнути» все живлення на себе.
2.Не залишайте сучків.
Якщо ви забираєте гілку, робіть зріз на кільце так, щоб у дерева була можливість затягнути рану власною корою. Навіть якщо це відбудеться лише частково, рана затягнеться по краях у вигляді обростаючого валика – це вже не дасть загнивати місцю зрізу. Залишений «пеньок» - гарантія руйнування кори по його периметру. Там можуть оселитися спори шкідливих грибків, туди заповзуть на зимівлю комахи-шкідники, а може, знайдуть притулок короїди, що в будь-якому разі не піде рослині на користь.
3.Не укорочуйте молодняк.
Досвідчені садівники не радять безсистемно і безглуздо підрізати верхівки активно зростаючих молодих дерев. Ви не припините вертикальний ріст дерева, а просто викличете утворення двох-трьох нових вовчків, які будуть рости вгору, знесилюючи бічні пагони. Єдиний спосіб розширити крону та підсилити кістякові гілки – видалити центральну гілку, перевівши ріст на сильні бічні.
4.Не перестарайтеся з обрізанням.
Якщо зрізати пагін дуже коротко, на 3-5 бруньок, ви залишите рослині тільки зону ростових пагонів. Вони будуть весь сік збирати у себе, й у вас вийде обрізання на посилення приросту. Це означає, що всі гілочки стають головними. Через рік, провівши таке ж сильне обрізання, гілки будуть ставати усе сильнішими, утворюючи «віник, що жирує», виправити який можна тільки одним способом – жорстким розгином.
5.Не замазуйте свіжий зріз.
Мокра рана не дає фарбі або вару взятися як треба. Під шаром змащення вона не може просохнути і гниє ще швидше, ніж якби ви зовсім не захистили зріз. Після обрізання гілок, товщих трьох сантиметрів, має пройти 3-4 дні. І лише коли зріз підсохне, його замазують варом або зафарбовують олійною фарбою.

Розділ новин: 

Коментарі