«Примирити ворогуючі родини Головенків і Кривенчуків майже неможливо»

Більше дев’яти років триває ворожнеча між родинами жителів села Руснів Володимир-Волинського району Миколи Головенка та сільського фельдшера Віктора Кривенчука. Першопричиною цього задавненого конфлікту, як пояснюють обидві сторони, стала смерть шестирічного онука Головенків, у якого стався приступ і якому сільський фельдшер нібито вчасно не надав медичної допомоги, зіславшись на смерть своєї матері, яка померла того ж дня. Другою причиною конфлікту стала давня сварка двох сімей через городні межі. П’ять років тому Віктор Кривенчук у супроводі журналіста газети «Нова Волинь» Алли Лісової робив спробу залагодити конфлікт і припинити ворожнечу, від якої страждають обидві сім’ї і в яку втягнуто майже все село, але родина Головенків «мирову» не прийняла.
Усі ці роки окремі жителі Руснова, а особливо сім’я Головенків, надсилають скарги у різноманітні районні та обласні інстанції, в редакції газет і до народних депутатів, поставивши за мету добитися звільнення Кривенчука з роботи. В докір медику ставиться те, що він не приходить на виклики, його рідко можна застати на роботі, а якщо там і буває, то в нетверезому стані. «А його дружини Валентини, яка вже на пенсії і має групу, але оформлена у ФАПі санітаркою, взагалі ніхто ніколи там не бачив, хоч зарплату вона отримує справно». Через це, мовляв, багато хто з місцевих жителів звертається по медичну допомогу в сусідні Черчичі або ж у Володимир-Волинську районну лікарню. Більше того, на адресу фельдшера прозвучало звинувачення й у тому, нібито 28 років тому «він убив прикладом у голову під час полювання чоловіка нині пенсіонерки Галини Вавринюк», хоч конкретних доказів «убивства» немає ні в Миколи Васильовича, ні в Галини Вікторівни. Ще один злочин, у якому Микола Головенко звинувачує свого «ворога», за його словами, стався 14 вересня минулого року біля сільського ставка: під час чергової сварки медик бризнув йому в очі якоюсь пекучою рідиною.
-До мене тоді викликали «швидку», про що є відповідний запис у журналі реєстрації викликів у відділенні невідкладної медичної допомоги в районній лікарні. Я також написав заяву в міліцію, але наш дільничний, який розбирався з цією справою, до мене навіть не зайшов. А з міліції я отримав звичайнісіньку відписку про те, що в діях Віктора Кривенчука відсутні будь-які ознаки правопорушення, але з ним було проведено профілактичну бесіду, - скаржився чоловік, демонструючи відповідний документ за підписом начальника Володимир-Волинського міськвідділу міліції Віталія Здомищука.
Свідків цієї пригоди мій співрозмовник не назвав, а жителька села Валентина Бучак, яка мешкає неподалік ставка, лише підтвердила, що промивала йому того дня очі, але того, як усе це сталося, вона особисто не бачила. Думки жителів Руснова, з якими мені вдалося поспілкуватися під час візиту в село, розділилися. Частина людей підтримує родину Головенків і погоджується, що було б добре, якби медичний працівник у їхньому селі був молодший, друга частина – на боці Кривенчука, а дехто взагалі відмовлявся розмовляти на цю тему. Були й такі, що спочатку скаржилися на фельдшера, але згодом відмовлялися від своїх слів. Численні перевіряючі, що за цей час, реагуючи на скарги, майже щороку перевіряли роботу руснівського ФАПу, грубих порушень не виявили.
-Ми скрупульозно розглядали всі скарги, створювали спеціальні комісії, але якихось грубих порушень у роботі Віктора Володимировича не знайшли, - пояснює головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук на запитання, що зробило керівництво районної лікарні для того, щоб якось залагодити конфлікт, який може призвести до непоправного. – Звичайно, дрібні недоліки там були, за що фельдшер у свій час був притягнутий до дисциплінарної відповідальності, але порушення у веденні медичної документації, оформленні приміщення, недотриманні графіка роботи ФАПу та вихід на пенсію – недостатня підстава для звільнення з роботи.
Свого керівника підтримала і присутня при нашій розмові головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Катерина Чубок, яка курує сільські ФАПи. За її словами, Віктор Кривенчук завідує руснівським медпунктом, починаючи з 1987 року, має підтверджену вищу кваліфікаційну категорію і є одним із кращих сільських медпрацівників у районі.
Сам Віктор Володимирович, який разом із дружиною чекав мене на своєму робочому місці, продемонстрував наявні у медпункті ліки, прилади для обстеження хворих, журнал, куди записує людей, які побували у нього на прийомі, а також пояснив, що в кожного мешканця села є його мобільні телефони від трьох операторів. Тож, мовляв, він у будь-яку годину дня і ночі перебуває на зв’язку з односельцями.
Задоволені роботою свого медика були і руснівчани, яких минулої середи після нашої з ним розмови зібрав на схід сільський голова Бубнівської сільради Олександр Романюк. Правда, із 280 жителів села (понад 150 дворів) до клубу прийшло більше 20. Можливо, причиною такої «високої» явки селян був холод у сільському «осередку культури» з дірявими дверима, вибитими шибками, прогнилими підлогою і стелею та обдертими стінами, а також те, що збори відбувалися в робочий день. Присутні майже одностайно заявляли, що жодних претензій до роботи фельдшера у них немає. Мовляв, він приходить на виклики і в міру своїх можливостей допомагає хворим. Тому Віктор Кривенчук як медик їх влаштовує і його звільнення вони не бажають. Закінчилася спроба примирення взаємними образами і згадуванням усіх смертних гріхів, якими хвилин 15-20 обмінювалися прихильники Віктора Кривенчука, він сам та Вея Головенко зі своїми прибічниками.
-Як бачите, примирити ці дві родини майже неможливо, - сказав нам із колегою на прощання Олександр Петрович.
До речі, того ж дня роботу руснівського ФАПу разом із головним лікарем ЦПМСД Катериною Чубок перевіряв і заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Іван Грицюк.
-Ніяких порушень в роботі сільського медика ми не виявили. Стан роботи ФАПу – задовільний, - прокоментувала результат перевірки Катерина Василівна.
Валентина Савчук, с.Руснів, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі