«ProZorro» у Володимирі-Волинському: проведено тренінги і розпочато закупівлі

».
- Закон про публічні закупівлі набрав чинності з 19 лютого 2016 року. З 1 квітня 2016 року на електронні закупівлі перейдуть органи центральної влади та замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня в обов’язковому порядку – всі інші державні замовники. 19 січня міський голова дав доручення щодо виконання ще тоді проекту Закону «Про публічні закупівлі». Відповідно до цього доручення, бюджетні установи міста вивчили систему електронних закупівель «ProZorro», яка складається з 6-ти торговельних електронних майданчиків. Ми вже вивчали проект лучан, зв’язалися з електронними торговельними майданчиками. Нині партнером нашого проекту є електронний торгівельний майданчик «SMARTTENDER.BIZ». 28 січня відбувся тренінг для бюджетних установ, в якому взяли участь бухгалтери структурних підрозділів виконкому, шкіл, дитячих садочків, спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки», ТМО, деякі депутати – більше 40 осіб. 5 лютого мав місце ще один тренінг для підприємців, котрі співпрацюють з бюджетними установами. Це КП «Промжитлобуд», госпрозрахунковий ринок, «Укр- Петроль», хлібозавод, ТЦ «Шанс», «Панбуд» та інші підприємці.
Принагідно нагадаю, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року № 501-р. зі змінами від 25.12.2015 року передбачено до 31.12.2016 року реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує суми, визначеної Законами України «Про здійснення державних закупівель» та «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності», під час реалізації якого замовники самостійно приймають рішення щодо участі в пілотному проекті.
П’ять бюджетних установ міста – фінансове управління, управління освіти, дошкільний навчальний заклад №1 «Дзвіночок», управління соціального захисту населення, територіальний центр соціального обслуговування – вже зареєструвались і розпочали електронні допорогові закупівлі. З приводу цих установ та їхньої участі у проекті 5 лютого було міським головою прийнято відповідне розпорядження.
- Чи є вже якісь конкретні результати участі бюджетних установ міста у проекті впровадження електронних закупівель?
- Про результати поки що говорити рано. П’ять установ, про які йшла мова, зареєстрували та розпочали електронні закупівлі. Виникали проблеми із програмним забезпеченням. Взагалі все тільки розпочинається, а тому результати покаже час.
Антоніна Булавіна, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі