Пророкуючи «свекрусі» і «невістці» майбутнє, ворожка навіть не відчула, що це – чужі одне одному люди

У наш час газети і журнали аж рясніють рекламами та оголошеннями «потомственних цілителів»,які безпомилково віщують майбутнє, зцілюють від різноманітних недуг, виправляють долю і знімають прокляття. Придавлені життєвими негараздами, люди, як кажуть, хапаються за соломинку, а тому звертаються до «цілителів» з надією, що життя зміниться на краще. Коли ж змін не відбувається, здоров’я не покращується, а значна сума грошей осідає у кишенях знахарки, клієнтів охоплює розпач. Одні намагаються повернути гроші і звертаються до правоохоронних органів, інші – просять допомоги у журналістів, аби вивести аферистів на чисту воду.
Із подібним проханням до редакції газети завітала і читачка Марія Омельченко (ім’я та прізвище з етичних міркувань змінено). Жінка звернулася до «цілительки», яка розмістила оголошення у нашому виданні, й зіткнулася не тільки з цинічними пророкуваннями у вигляді залякувань, а і з надто високою оплатою послуги. Звичайно, журналісти – не слідчі, й тим більше не судді. Ставити до людини певні претензії і в чомусь звинувачувати ми не маємо права. Але як же тоді допомогти людині, яка просить вивести «цілительку» на чисту воду, та попередити інших людей? Ось тоді ми і відважилися на журналістський експеримент. Для цього увійшли в ролі «свекрухи» та «невістки».
До «цілительки» Ольги Юріївни ми завітали під вечір. Жінка зустріла нас привітно. Відкривши навмання книжечку, яка нагадувала старовинний молитвослов, відразу дала відповідь на питання, яке нас хвилювало. А «свекруху» і «невістку» непокоїло те, чому міфічний чоловік і син, що перебуває на заробітках, не дає тривалий час про себе знати. Відразу насторожило те, що екстрасенс, яка похвалялась відповідною ліцензією, не запідозрила гру. Виявилося, що на чоловіка наслана порча і для того, аби її зняти, потрібно не менше 2000 гривень. Це за умови, що порча не задавнена. «Свекруха» і «невістка» лише переглянулися: як могла бути порча на людині, якої не існує? Отож, екстрасенсорні здібності пані Ольги відразу викликали сумніви.
На запитання про те, чому так дорого Ольга Юріївна оцінює свої послуги, жінка відповіла:
-А хіба в лікарнях з вас беруть менше? Хіба менше коштує операція? Нічого немає дорожчого за життя людини!
Що ж, зауваження слушне. Життя людини неможливо оцінити жодними сумами. Але суть у тому, за що викладають пацієнти велику суму грошей: за лікування чи за аферу?
Відкривати свої карти журналісти не поспішали. Проте поцікавилися у Ольги Юріївни, чи згодна вона дати інтерв’ю для преси. «Знахарка» погодилася і навіть запевнила, що їй є про що розповісти читачам, але… через деякий час. Минали дні, та пані Ольга посилалася то на хворобу, то на брак часу. А тепер телефон відповідає, що з абонентом немає зв’язку…
Що тут сказати? Факт говорить сам за себе. І це урок для всіх нас: із сумнівними цілителями краще не мати справ. Що стосується засобів масової інформації, які працюють на комерційній основі (переважна більшість), то відповідальності за оплачені оголошення «цілителів» вони не несуть.
В управлінні поліції, куди ми звернулися по відповідну правову консультацію, нам повідомили, що на Ольгу Юріївну вже неодноразово надходили скарги. Тут же нам порадили, що спілкування з подібними аферистами краще уникати, а якщо людина все-таки дозволила себе ошукати, потрібно негайно написати заяву в управління МВС.
Алла Фісенко, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі