Прокуратура вимагає в органів поліції усунути порушення законодавства при застосуванні заходів примусового характеру

Органами прокуратури Волинської області проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, в роботі органів поліції області.
Встановлено, що упродовж поточного року органами поліції  адміністративно затримано та доставлено до приміщень її відділів та відділень 52 особи. При цьому виявлено 6 фактів безпідставного доставляння порушників при наявності можливостей скласти протоколи про адміністративні правопорушення на місці їх вчинення.
Встановлено й 13 випадків неоформлення матеріалів про адміністративне затримання правопорушника.
Не завжди працівники органів поліції області повідомляють родичам осіб, затриманих за вчинення адміністративних правопорушень, про місце їх перебування.
Непоодинокими є факти безпідставного тримання затриманих понад три години.
У порушення вимог закону працівники поліції у встановлених законом випадках іноді не повідомляють Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про факти затримання громадян.
Під час перевірки виявлено також порушення при складанні протоколів про адміністративне затримання.
Встановлено і факти невиконання органами поліції області постанов судів про накладення адміністративного арешту, що сприяє уникненню правопорушниками адміністративної відповідальності.
Виявили прокурори також порушення конституційних прав громадян на матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення при утриманні таких осіб в ізоляторах тимчасового тримання.
За наслідками перевірки прокурором Волинської області внесено вказівку тимчасово виконуючому обов’язки начальника ГУ НП в області з вимогою негайно вжити заходів до усунення виявлених порушень  та притягнути до дисциплінарної відповідальності службових осіб, відповідальних за їх допущення.
Прес-служба прокуратури області

Розділ новин: 

Коментарі