Продовження боротьби в соборі Юрія Переможця: священиків хочуть позбавити права проводити службу, а храм взагалі закрити

Парафіяни собору Юрія Переможця через незгоду з наказом Філарета зняти з посади настоятеля храму отця Євгена Шевчука, а його сина отця Андрія перевести в іншу парафію, 24 червня замкнули храм і нікого туди не впустили.
Та вже 1 липня недільне богослужіння отець Євген провів на подвір’ї храму, оскільки парафіяни не змінили свого рішення і продовжують відстоювати своїх священиків.
Стало відомо, що владика Матфей, нібито за наказом Патріарха Філарета, вирішив позбавити служителів храму права проводити богослужіння, а церкву взагалі закрити. Про це парафіянам розповів протоієрей Юрій Пилипець, який прибув на перемовини з парафіянами.
Також люди дізналися, що отця Андрія Шевчука вже встигли перевести тимчасово на службу в храм св.Володимира, що знаходиться у районі цукрового заводу. Але правитиме там священик, не отримуючи заробітну плату, яка йому потрібна на утримання сім’ї. З цього приводу люди ще більше обурилися і висловилися, що «отця Андрія відправили на каторгу» нібито за те, що парафіяни чинили супротив наказам владики.
Окрім цього, владика Матфей написав заяву в поліцію на священиків собору Юрія Переможця і самих парафіян храму через те, що вони заблокували церкву і не дають вільного доступу до святині, а також через те, що нібито порушується право людей відвідувати богослужіння. Але служба відбувається. Отець Євген провів богослужіння, та не в приміщенні церкви, а на подвір’ї собору, куди кожен міг прийти.
Як повідомлялося раніше, парафіяни собору написали звернення із 750 підписами та вирушили на зустріч до Патріарха Філарета, проте рішення оскаржити не вдалося. Але зараз люди вирішили поїхати до Філарета всією громадою. Поїздка запланована, і вже цього тижня у двері кабінету Патріарха постукає не двоє, а декілька десятків парафіян собору Юрія Переможця, аби відстояти своїх священнослужителів Євгена та Андрія Шевчуків.
Журналіст газети звернувся до владики Матфея, щоб він надав коментар щодо цієї ситуації. Але наразі владика не надав його. Редакція очікує на коментар єпископа.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі